NetAlly EtherScope™ nXG hordozható hálózati szakértő

Hordozható hálózat analizátor 10G Ethernet réz és optikai, valamint Wi-Fi hálózatokhoz az Android rugalmasságával

A vezetékes és vezeték nélküli vállalati informatikai infrastruktúra telepítése, üzemeltetése megfelelő mérőeszköz támogatás hiányában óriási kihívás és egyben költséges. Az új EtherScope nXG kézi, hordozható hálózati analizátor integrálja a mai kor technológiai újdonságait, amik igény szerint bármikor hadra foghatóak az informatikai csapat által a mindennapi méréstechnikai feladatok végrehajtásához.

A műszerre jellemző átlátható működés, az események mélyebb vizsgálatának lehetősége ötvöződik a távmenedzsment képességgel, ami rugalmassá teszi az EtherScope nXG használatát és biztosítja a távoli telephelyeken dolgozó terepi technikusok és mérnökök hatékony együttműködését a gyors telepítés és hibaelhárítás érdekében.

Az Android operációs rendszernek köszönhetően számos alkalmazás áll rendelkezésre, illetve tölthető le a gyártó alkalmazás tárolójából a mindennapi IT üzemeltetési feladatok támogatásához, kezdve a hibajegy kezeléstől, a szükséges mérések elvégzésén és a kollégákkal történő kapcsolattartáson át a jegyzőkönyv készítésig.

Prospektus (PDF, angol)


Adatlap (PDF, angol)

 

Legfontosabb képességei összefoglalva
  • Jól megszokott kábelteszt funkció az alapvető kábelezési hibák feltárása érdekében
  • Android operációs rednszer számos hasznos és bővíthető alkalmazással
  • 10M/100M/1G/2.5G/5G/10G réz és 1G/10G optikai portok VLAN támogatással
  • WiFi 5/6 vezeték nélküli hálózatok és eszközök vizsgálata, iPerf átviteli kapacitás mérés
  • Térkép alapú WiFi site survey az AirMapper segítségével
  • Beépített Bluetooth v5/BLE kommunikációs képesség
  • TruePower™ PoE teljesítmény tesztelés akár 90 W-ig (802.3bt Type 4)
  • Hálózati eszközleltár készítése, eszközök lokalizálása
  • A hálózati eszközök alapvető beállítási hibáinak felismerése
  • L2/L3 útvonal analízis, eszköz lokalizálás
  • Hálózati átviteli kapacitás mérése akár 10G vonali sebességgel
  • Profil alapú, megismételhető AutoTest mérések alkalmazás tesztek segítségével
  • Adatforgalom rögzítése – capture – .pcap fájlba
  • Mérési eredmények számszerű és grafikus megjelenítése, trend grafikonok
  • Link-Live felhő támogatás
  • EtherScope nXG CE verzió szigorú biztonsági policyvel rendelkező cégek, felhasználók részére
Szoftver verziók

Az EtherScope nXG firmware frissítés Gold Supporttal rendelkező felhasználóink számára elérhető a Link-Live felhő szolgáltatáson keresztül. A v1.2 előtti verziókat használó felhasználóinkat kérjük, hogy frissítés előtt vegyék fel a kapcsolatot munkatársainkkal, vagy közvetlenül a gyártó technikai támogató csapatával.

Szoftverfrissítés menete

  1. Regisztráljon a Link-Live portálon.
  2. Importálja (Claimed gomb) a műszerét a Link-Live szolgáltatásba.
  3. Kapcsolódjon a publikus Internethez a műszerrel.
  4. Ellenőrizze a Link-Live app segítségével, hogy van-e új firmware (Android és Application Update).
  5. Amennyiben mindkettő frissíthető, először az Android frissítést végezze el!
  6. Amennyiben segítségre van szüksége, kérje vállalati hálózatos kollégáink támogatását.

EtherScope nXG v1.2 firmware újdonságai

  • AirMapper site survey
  • AirMapper export Link-Live szolgáltatásba és AM Survey Pro-ba
  • Bővülö AutoTest funkciók (ismétlés, auto megállj, trend grafikon, stb.)
  • Távvezérlés Link-Live-ból
  • Multi-Gig SNR kábelteszt
  • NPT teszt bővülő képességekkel
  • Discovery app
  • Capture app
  • iPerf app
  • Link-Live app
  • Frissített Android OS

 

Részletes specifikációk
General  
Dimensions 4.05 in x 7.67 in x 2.16 in (10.3 cm x 19.5 cm x 5.5 cm)
Weight 1.68 lbs. (0.77 kg)
Battery Removable, rechargeable lithium-ion battery pack (7.2 V, 6.4 A, 46 Wh)
Battery life Typical operating life is 3-4 hours; Typical charge time is 3 hours
Display 5.0-inch color LCD with capacitive touchscreen (720 x 1280 pixels)
Host Interfaces RJ-45 and SFP Analysis ports
RJ-45 Cable Test and Management Port
USB Type-A Port and USB Type-C On-the-Go Port
SMA Connector (for External Directional Antenna)
SD Card Port Supports Micro SD card storage – up to 64GB supported
Memory Approximately 8 GB available for storing test results and user applications
Charging USB Type-C 45-W adapter: 100-240 Vac, 50-60 Hz; DC Output Power 15 V (3 A)
RJ-45: 802.3at PoE (25W) or higher
Media Access Copper: 10M/100M/1G/2.5G/5G/10G
Fiber SFP Adapters: 1G/10GBASE-X
Supported IEEE Standards Wired: 802.3/ab/ae/an/bz/i/u/z Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
PoE: 802.3af/at/bt, Class 0-8 and UPOE
Cable Test Pair lengths, opens, shorts, split-pairs, crossed, straight through, and WireView ID
Rendelési információk
EXG-200 NetAlly EtherScope nXG hordozható hálózati szakértő
EXG-200 műszer, hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, 1G/10G 850nm DDM SFP+ optikai modul, hordtáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-200-CE NetAlly EtherScope nXG hálózati szakértő védett környezetre
EXG-200-CE műszer, hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, RJ-45 toldó, 1G/10G 850nm DDM SFP+ optikai modul, hordtáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-200-KIT NetAlly EtherScope nXG hordozható hálózati szakértő kit
EXG-200 műszer, hálózati töltő, műszertok, Wireview adapter ID #1-#6, 1G/10G 850nm és 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, irányítható antenna, IntelliTone 200 Probe, üzembe helyezési segédlet, közepes méretű gyöngyvászon táska
EXG-200-LRG2-KIT NetAlly EtherScope nXG teljesítménymérő kit
EXG-200 műszer, hálózati töltő, műszertok, Wireview adapter ID #1-#6, 10G 850nm és 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, irányítható antenna, IntelliTone 200 Probe, üzembe helyezési segédlet, közepes méretű gyöngyvászon táska; LinkRunner G2 hálózati teszter,, hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, RJ-45 toldó, USB 2.0 – Micro USB kábel, Micro SD kártya (8 GB), hordtáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-200-KIT-2PK NetAlly EtherScope nXG haladó teljesítménymérő kit
2 db EXG-200-KIT
Opciók, kiegészítők
EXT-ANT NetAlly irányítható külső antenna
Irányítható külső antenna G2 és G3 sorozatú műszerekhez
G3-HOLSTER NetAlly G3 műszertok
G3 műszertok terepi használathoz
G3-PWRADAPTER NetAlly G3 AC töltő
G3 AC töltő USB Type-C csatlakozóval
SFP+MR-10G850 NetAlly SFP+ SX/SR 1G/10G 850nm MM optikai modul
SFP+MR-10G1310 NetAlly SFP+ LX/LR 1G/10G 1310nm SM optikai modul
EXG-200-1YS NetAlly EtherScope nXG Gold Support 1 év
1 év kibővített terméktámogatás a EtherScope nXG műszerhez
EXG-200-3YS NetAlly EtherScope nXG Gold Support 3 év
3 év kibővített terméktámogatás a EtherScope nXG műszerhez
Kapcsolódó anyagok

Prospektusok, adatlapok
Prospektus (PDF, angol)
Adatlap (PDF, angol)

Kapcsolódó termékek

AirCheck™ G2 WiFi teszter
Érintőképernyős terepi eszköz WiFi problémák gyors elhárításához már 802.11ax hálózatokon is
AirMapper™ térkép alapú felmérő alkalmazás
Wi-Fi lefedettség vizsgálat a NetAlly kézi műszerekben
AirMagnet Survey™ WiFi feltérképező szoftver
802.11 a/b/g/n/ac/ax WiFi hálózat tervezés és telepítés az optimális teljesítmény és biztonság eléréséhez

LinkSprinter® hálózati teszter
Ellenőrzi a hálózati kapcsolatot kevesebb, mint 10 másodperc alatt
LinkRunner® AT hálózati auto-teszter
A leggyorsabb megoldás réz és optikai hálózat-végponti problémák kezelésére
LinkRunner® G2 hálózati smart teszter
Hatékony hibakeresés és telepítés, az Android™ applikációk erejével
LinkRunner® 10G hálózati smart teszter
Hálózati beállítások ellenőrzése multigigabites környezetben
NetAlly Teszt Probe
Gyorsan telepíthető iPerf szerver átviteli kapacitás méréshez
OneTouch™ AT G2 hálózati asszisztens
Integrált Hálózat Analizátor Gigabit Ethernet réz, optikai és WiFi hálózatokhoz
OneTouch™ AT 10G hálózati asszisztens
Hálózati és adatközponti végpontok egygombos hitelesítése 10 Gbps sebességgel
Fluke Networks IntelliTone™ Pro 200 LAN indukciós nyomvonal és végpont ellenőrző
A digitális vagy analóg jelgenerálás segít a kábelek nyomvonalának és az azonosítatlan hálózati végpontok felkutatásában

Kapcsolódó szakmai cikkek

Tömören a sodrott UTP kábelekről

Tömören a sodrott UTP kábelekről

A csavart érpáras UTP kábelek kiválasztásakor gyakran találkozunk a sodrott és a tömör vagy fali megnevezésekkel. Szakmai cikkünk abban próbál segíteni, hogy melyiket és mikor válasszuk. Rengeteg szempont van a kiválasztáshoz, beleértve a szabványokat, a felhasználási...

bővebben
A Wi-Fi site survey hét szabálya

A Wi-Fi site survey hét szabálya

https://youtu.be/e4skEZDk0kE Egy helyszíni Wi-Fi felmérés során az adatgyűjtés egyszerű folyamat, de néhány észszerű szabályt érdemes betartani. Ezeket a szabályokat sok-sok felmérés tapasztalatai alapján hálózati mérnökök állították össze azzal a céllal, hogy...

bővebben
Nem poén, ha nincs PoE-m!

Nem poén, ha nincs PoE-m!

A PoE technológia alkalmazása töretlen sikereknek örvend az elmúlt években. Ma már alig találni olyan strukturált hálózatot, amiben ne lennének távtáplált eszközök. Korábbi szakmai cikkeinkben többször boncolgattuk ezt a témát, hiszen írtunk már a telepítésről, a...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás