NetAlly EtherScope® nXG hordozható hálózati szakértő

Hordozható hálózat analizátor 10G Ethernet réz és optikai, valamint Wi-Fi 6/6E hálózatokhoz az Android rugalmasságával

Ha a vezetékes vagy a vezeték nélküli vállalati hálózat elemzéséről van szó, akkor az EtherScope nXG az első számú szövetségese a hálózati mérnököknek. Az EXG-300 az EtherScope család legújabb tagja. A műszer képességei lehetővé teszik az IT csapat számára a hatékonyabb hálózati tervezést, telepítést és üzemeltetést.

Az EXG-300 egy all-in-one hordozható hálózati szakértő integrálja a mai kor technológiai újdonságait. A műszerben számos méréstechnikai alkalmazás található, amik igény szerint bármikor hadra foghatóak az informatikai csapat által a mindennapi feladatok végrehajtásához.

Az EXG-300 az iparág első hordozható hálózati szakértője, amely vezetékes oldalon multigigabites interfészekkel, vezeték nélküli oldalon Wi-Fi 6/6E támogatással rendelkezik. Utóbbinak köszönhetően nem csak az IEEE 802.11ax eszközök vizsgálatát támogatja, de egy részletes site survey is készíthető a segítségével.

Prospektus (PDF, angol)


Adatlap (PDF, angol)

 

NetAlly műszerek kiválasztási segédlete

Legfontosabb képességei összefoglalva
  • NBASE-T, 10G, Bluetoot/BLE és Wi-Fi 6/6E hálózatok telepítése, üzemeltetése és hibaelhárítás fejlett Android™-alapú alkalmazásokkal és erre a célra optimalizált hardverrel.
  • Akár 10G sebességű Ethernet kapcsolatok teljesítményének ellenőrzése a feladatkritikus szerverek, uplinkek és kulcsfontosságú végberendezések számára, valamint Wi-Fi hálózat teljesítményének ellenőrzése.
  • Lehetővé teszi a mélyebb analízist azon technikusok és mérnökök számára, akik nem férnek hozzá a központi NMS rendszerhez, vagy egyéb üzemeltetői rendszerekhez.
  • Gyors és részletgazdag Wi-Fi és Bluetooth/BLE felmérés az AirMapper™ site survey alkalmazás segítségével. Teljesítménymutatók hőtérképes megjelenítése a Link-Live felhőszolgáltatással. (Bizonyos mutatók esetében Gold Support szolgáltatás szükséges!).
  • Hálózati leltár készítése a hálózat vezetékes és vezeték nélküli eszközeiről, beleértve a kliens eszközöket is. Kapcsolataik topológia térképes megjelenítése a Link-Live felhőszolgáltatásban és Visio formátumú export lehetőség.
  • Kollaborációs lehetőség az adattárolás, analízis és dokumentálás területén a Link-Live felhőszolgáltatás segítségével.
Szoftver verziók

Az EtherScope nXG firmware frissítés Gold Supporttal rendelkező felhasználóink számára elérhető a Link-Live felhő szolgáltatáson keresztül. A v1.2 előtti verziókat használó felhasználóinkat kérjük, hogy frissítés előtt vegyék fel a kapcsolatot munkatársainkkal, vagy közvetlenül a gyártó technikai támogató csapatával.

Szoftverfrissítés menete

  1. Regisztráljon a Link-Live portálon.
  2. Importálja (Claimed gomb) a műszerét a Link-Live szolgáltatásba.
  3. Kapcsolódjon a publikus Internethez a műszerrel.
  4. Ellenőrizze a Link-Live app segítségével, hogy van-e új firmware (Android és Application Update).
  5. Amennyiben mindkettő frissíthető, először az Android frissítést végezze el!
  6. Amennyiben segítségre van szüksége, kérje vállalati hálózatos kollégáink támogatását.

EtherScope nXG v2.0 firmware újdonságai

  • Wi-Fi 6/6E támogatás
  • Wi-Fi bandek és csatornák kiválasztása a szkenneléshez
  • Kapcsolódás Wi-Fi 6/6E hálózatokhoz/AP-hez
  • WPA3 Personal, WPA3 Enterprise és OWE támogatás
  • Wi-Fi 6/6E kapcsolat monitorozása és roaming vizsgálat
  • AirMapper – Wi-Fi 6/6E site survey
  • Spectrum Analízis alkalmazás
  • NPT teszt – UDP port beállítás streamenként

Részletek itt

EtherScope nXG v1.6 firmware újdonságai

  • Performance Test alkalmazás fejlesztések
  • AirMapper™ – Survey InSites™
  • AirMapper – Access Point lokalizáció
  • AirMapper – Aktív site survey fejlesztések
  • AutoTest mérési profilok megosztása
  • Hálózati eszköz – switch kapcsolat megjelenítése
  • Link-Live API fejlesztések

Részletek itt

EtherScope nXG v1.5 firmware újdonságai

  • Bluetooth/BLE site survey az AirMapperben
  • LANBERT™ app – kábel ellenőrző alkalmazás
  • Discovery app – Hálózati leltár snapshotok összehasonlítása
  • AirMapper app – új funkciók
  • DDM információk megjelenítése SFP/SFP+ tranceiverek esetében
  • Link-Live™ app – Link-Live státusz kijelzése
  • Autotest app – Egyedi MAC címek használata a vezetékes Autotest profilokban
  • Többképernyős grafikus mérési eredmények mentése egy fájlba

EtherScope nXG v1.2 firmware újdonságai

  • AirMapper site survey
  • AirMapper export Link-Live szolgáltatásba és AM Survey Pro-ba
  • Bővülö AutoTest funkciók (ismétlés, auto megállj, trend grafikon, stb.)
  • Távvezérlés Link-Live-ból
  • Multi-Gig SNR kábelteszt
  • NPT teszt bővülő képességekkel
  • Discovery app
  • Capture app
  • iPerf app
  • Link-Live™ app
  • Frissített Android OS

 

LANBERT™ kábel ellenőrző alkalmazás

Elérhető a LANBERT™ kábel ellenőrző alkalmazás az EtherScope nXG és LinkRunner 10G hordozható hálózati műszerekben

Mit is tud az alkalmazás? Egyszerű és gyors megoldást kínál a réz és optikai szakaszok átviteli minőségének és elérhető sávszélességének felméréséhez.

Hogyan működik? Az alkalmazás Ethernet kereteket generál és továbbít, vizsgálva a kábelszakasz átviteli képességét optika esetén 1G/10G-re és rézkábel esetén 100/1G/2.5G/5G/10G-re.

Hogyan férhet hozzá a LANBERT alkalmazáshoz? Csak telepítenie kell a v1.5 firmwaret a műszerre.

A LANBERT teszt három különböző konfigurációban végezhető:

  • A kábelszakasz egyik végén az EtherScope nXG/LinkRunner 10G, másik végén fizikai hurok
  • A kábelszakasz egyik végén az EtherScope nXG/LinkRunner 10G, a másik végén szoftveres hurok (switch por loopback módban, vagy teszter, pl.: LinkRunner AT/LinkRunner G2)
  • A kábelszakasz mindkét végén EtherScope nXG/LinkRunner 10G

Fontos tudni!

  • Egyszerűsíti a kábelek ellenőrzésének lehetőségét, tehát elsősorban üzemeltetők használják.
  • Nem pótolja a kábelek szabványok szerinti minősítését!
  • Meghatározza a maximális hibamantes átvitelt az adott szakaszon.
  • Akár 24 órás teszt is elvégezhető, ami segít az időszakosan fellépő zajok (ESD, EMF, áthallás) feltérképezésében.
  • Nem teszteli az IP átvitelt kapcsolókon és forgalomirányítókon, de van erre külön alkalmazás az EtherScope nXG-ben és Linkrunner 10G-ben, neve Performance test.

Bővebben a LANBERT alkalmazásról itt olvashat.

Részletes specifikációk
General
Dimensions 4.05 in x 7.67 in x 2.16 in (10.3 cm x 19.5 cm x 5.5 cm)
Weight 1.677 lbs. (0.76 kg)
Battery Rechargeable lithium-ion battery pack (7.2 V, 6.4 A, 46 Wh)
Battery life Typical operating life is 3-4 hours (Battery life from full charge varies depending on the feature being used); Typical charge time is 3 hours
Display 5.0-inch color LCD with capacitive touchscreen (720 x 1280 pixels)
Host Interfaces RJ-45 Cable Test and Management Port
USB Type-A Port and USB Type-C On-the-Go Port
SD Card Port Supports Micro SD card storage – up to 32GB supported
Memory Approximately 8 GB available for storing test results and user applications
Charging USB Type-C 45-W adapter: 100-240 Vac, 50-60 Hz; DC Output Power 15 V (3 A)
Media Access Copper: 10M/100M/1G/2.5G/5G/10G
Fiber SFP Adapters: 1G/10GBASE-X
Supported IEEE Standards Wired: 802.3/ab/ae/an/bz/i/u/z Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac/ax
PoE: 802.3af/at/bt, Class 0-8 and UPOE
Cable Test Pair lengths, opens, shorts, splits, crossed, straight through, and WireView ID
Wireless
EtherScope nXG has two internal Wi-Fi Radios:

Testing – 2×2 Tri-band 802.11ax wireless radio, IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax compliant

 

Management – 1×1 Dual-band 802.11ac Wave 2 + Bluetooth 5.0 and BLE wireless radio, IEEE 802.11a/b/g/n/ac compliant.

Specification Compliance IEEE 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ac, 802.1ax
Wi-Fi Connectivity 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11ac, 802.11ax
Operating Frequencies NOTE: These are the center frequencies of the channels that the EtherScope nXG tester supports. Frequencies of channels received:
NOTE: The tester receives on all of the frequencies in every country.
2.4 GHz band: 2.412 – 2.484 GHz
5 GHz band: 5.170 – 5.320 GHz, 5.500 – 5.700 GHz, 5.745 – 5.825 GHz
6 GHz band: 5.925 – 7.125 GHz
NOTE: The tester transmits only on the frequencies allowed in the country where it is operating.
Antennas
Internal Wi-Fi Antennas Internal 2.4 GHz, 2.0 dBi peak, 5 GHz, 1.5 dBi peak, 6 GHz, 2.7 dBi peak antennas
External Directional Antennas

Antenna, frequency range 2.4 to 2.5 GHz, 4.9 to 5.9 GHz. and 6.0 to 7.1 GHz

 

Minimum gain 6.4 dBi peak in the 2.4 GHz band, and 8.9 dBi peak in the 5 GHz band, and 8.6 dBi peak in the 6 GHz band

NPT Reflector Agent
Supporting Operating Systems Windows® 8.1, Windows® 10, Windows® 2008-R2, Windows® 2012, Windows® 2012-R2, Windows® 2016 and Windows® 2019
Minimum Hardware Requirement
Processor 1 GHz or better CPU
RAM 1 GB or more RAM
Hard Disk 1 GB available space
Network Interface Ethernet and/or Wi-Fi
Rendelési információk
NetAlly EtherScope nXG 300E hordozható hálózati szakértő
EXG-300E NetAlly EtherScope nXG hordozható hálózati szakértő
EXG-300 műszer (FULL TRI-BAND), 1 év Gold Support (EXG-300-1YS), hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, 1G/10G 850nm DDM SFP+ optikai modul, válltáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-300E-KIT NetAlly EtherScope nXG hordozható hálózati szakértő kit
EXG-300E műszer, 1 év Gold Support (EXG-300-1YS), NXT-1000 spektrum adapter, TRIBAND irányítható külső antenna, hálózati töltő, műszertok, Wireview adapter ID #1-#6, 1G/10G 850nm és 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, üzembe helyezési segédlet, közepes méretű gyöngyvászon táska
EXG-300E-LR10G-KIT NetAlly EtherScope nXG 10G teljesítménymérő kit
EXG-300E-KIT, 1 év Gold Support (EXG-300-1YS), LR10G-KIT (Gold Support nélkül)
EXG-300E-KIT-2PK NetAlly EtherScope nXG 10G professzionális teljesítménymérő kit
2 db EXG-300E-KIT
Opciók, kiegészítők
EXG-ACC-KIT NetAlly EXG kiegészítő készlet
  EXG-300E -> EXG-300E-KIT kiegészítő készet: NXT-1000 spektrum adapter, TRIBAND irányítható külső antenna, műszertok, Wireview adapter ID #2-#6, 1G/10G 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, közepes méretű gyöngyvászon táska
EXT-ANT-TRIBAND NetAlly TRIBAND irányítható külső antenna
  2.4/5/6GHz irányítható külső antenna AirCheck G2 és EtherScope nXG műszerekhez
NXT-1000 NetAlly NXT-1000 spektrum adapter
  2.4/5GHz USB spektrum analizátor adapter EtherScope nXG-hez
EXG-LR10G-HOLSTER NetAlly EXG-LR10G műszertok
EXG-LR10G műszertok terepi használathoz
G3-PWRADAPTER NetAlly G3 AC töltő
G3 AC töltő USB Type-C csatlakozóval
ALLY-SPACK NetAlly válltáska
  Műszer és tartozékok szállításához
SFP+MR-10G850 NetAlly SFP+ SX/SR 1G/10G 850nm MM optikai modul
SFP+MR-10G1310 NetAlly SFP+ LX/LR 1G/10G 1310nm SM optikai modul
EXG-300-1YS NetAlly EtherScope nXG Gold Support 1 év
1 év kibővített terméktámogatás a EtherScope nXG műszerhez
EXG-300-3YS NetAlly EtherScope nXG Gold Support 3 év
3 év kibővített terméktámogatás a EtherScope nXG műszerhez
LR10G-100-1YS NetAlly LinkRunner 10G Gold Support 1 év
1 év kibővített terméktámogatás a LinkRunner 10G műszerhez
LR10G-100-3YS NetAlly LinkRunner 10G Gold Support 3 év
3 év kibővített terméktámogatás a LinkRunner 10G műszerhez

 

NetAlly EtherScope nXG 200 hordozható hálózati szakértő
EXG-200 NetAlly EtherScope nXG hordozható hálózati szakértő
EXG-200 műszer, hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, 1G/10G 850nm DDM SFP+ optikai modul, hordtáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-200-CE NetAlly EtherScope nXG hálózati szakértő védett környezetre
EXG-200-CE műszer, hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, RJ-45 toldó, 1G/10G 850nm DDM SFP+ optikai modul, hordtáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-200-KIT NetAlly EtherScope nXG hordozható hálózati szakértő kit
EXG-200 műszer, hálózati töltő, műszertok, Wireview adapter ID #1-#6, 1G/10G 850nm és 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, irányítható antenna, üzembe helyezési segédlet, közepes méretű gyöngyvászon táska
EXG-200-LRG2-KIT NetAlly EtherScope nXG teljesítménymérő kit
EXG-200 műszer, hálózati töltő, műszertok, Wireview adapter ID #1-#6, 10G 850nm és 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, irányítható antenna, üzembe helyezési segédlet, közepes méretű gyöngyvászon táska; LinkRunner G2 hálózati teszter,, hálózati töltő, Wireview adapter ID #1, RJ-45 toldó, USB 2.0 Micro USB kábel, Micro SD kártya (8 GB), hordtáska, üzembe helyezési segédlet
EXG-LR10G-KIT NetAlly EtherScope nXG 10G teljesítménymérő kit
EXG-200 műszer, hálózati töltő, műszertok, Wireview adapter ID #1-#6, 1G/10G 850nm és 1310nm DDM SFP+ optikai modul, Iperf teszt probe, irányítható antenna, üzembe helyezési segédlet, közepes méretű gyöngyvászon táska, LinkRunner 10G hálózati teszter, Li-ion akkumulátor, hálózati töltő, SFP+MR-10G850 optikai modul, Wireview adapter ID #1, RJ-45 toldó, gyöngyvászon táska, üzembe helyezési segédlet
EXG-200-KIT-2PK NetAlly EtherScope nXG 10G professzionális teljesítménymérő kit
2 db EXG-200-KIT
Opciók, kiegészítők
EXT-ANT-TRIBAND NetAlly TRIBAND irányítható külső antenna
  2.4/5/6GHz irányítható külső antenna AirCheck G2 és EtherScope nXG műszerekhez
EXG-LR10G-HOLSTER NetAlly EXG-LR10G műszertok
EXG-LR10G műszertok terepi használathoz
G3-PWRADAPTER NetAlly G3 AC töltő
G3 AC töltő USB Type-C csatlakozóval
ALLY-SPACK NetAlly válltáska
  Műszer és tartozékok szállításához
SFP+MR-10G850 NetAlly SFP+ SX/SR 1G/10G 850nm MM optikai modul
SFP+MR-10G1310 NetAlly SFP+ LX/LR 1G/10G 1310nm SM optikai modul
EXG-200-1YS NetAlly EtherScope nXG Gold Support 1 év
1 év kibővített terméktámogatás a EtherScope nXG műszerhez
EXG-200-3YS NetAlly EtherScope nXG Gold Support 3 év
3 év kibővített terméktámogatás a EtherScope nXG műszerhez
LR-G2-1YS NetAlly LinkRunner G2 Gold Support 1 év
1 év kibővített terméktámogatás a LinkRunner G2 műszerhez
LR-G2-3YS NetAlly LinkRunner G2 Gold Support 3 év
3 év kibővített terméktámogatás a LinkRunner G2 műszerhez
LR10G-100-1YS NetAlly LinkRunner 10G Gold Support 1 év
1 év kibővített terméktámogatás a LinkRunner 10G műszerhez
LR10G-100-3YS NetAlly LinkRunner 10G Gold Support 3 év
3 év kibővített terméktámogatás a LinkRunner 10G műszerhez
Kapcsolódó anyagok

Prospektusok, adatlapok
Prospektus (PDF, angol)
Adatlap (PDF, angol)
NetAlly termékek (PDF, angol)

Kapcsolódó termékek

AirCheck G2 WiFi teszter
Érintőképernyős terepi eszköz WiFi problémák gyors elhárításához már 802.11ax hálózatokon is
AirMapper térkép alapú felmérő alkalmazás
Wi-Fi lefedettség vizsgálat a NetAlly kézi műszerekben
AirMagnet Survey WiFi feltérképező szoftver
802.11 a/b/g/n/ac/ax WiFi hálózat tervezés és telepítés az optimális teljesítmény és biztonság eléréséhez

LinkSprinter hálózati teszter
Ellenőrzi a hálózati kapcsolatot kevesebb, mint 10 másodperc alatt
LinkRunner AT hálózati auto-teszter
A leggyorsabb megoldás réz és optikai hálózat-végponti problémák kezelésére
LinkRunner G2 hálózati smart teszter
Hatékony hibakeresés és telepítés, az Android applikációk erejével
LinkRunner 10G hálózati smart teszter
Hálózati beállítások ellenőrzése multigigabites környezetben
NetAlly Teszt Probe
Gyorsan telepíthető iPerf szerver átviteli kapacitás méréshez
OneTouch AT G2 hálózati asszisztens
Integrált Hálózat Analizátor Gigabit Ethernet réz, optikai és WiFi hálózatokhoz
Fluke Networks IntelliTone Pro 200 LAN indukciós nyomvonal és végpont ellenőrző
A digitális vagy analóg jelgenerálás segít a kábelek nyomvonalának és az azonosítatlan hálózati végpontok felkutatásában

Kapcsolódó szakmai cikkek

Elérhető a Link Live Private, a Link-Live felhőszolgáltatás lokálisan telepíthető verziója

Elérhető a Link Live Private, a Link-Live felhőszolgáltatás lokálisan telepíthető verziója

A Link-Live Private a publikus Link-Live felhőszolgáltatás lokális licenszelt verziója, amit a felhasználók saját hálózatukban telepíthetnek fizikai vagy virtuális szerverre. A NetAlly ezzel a verzióval azokat a felhasználókat szerené támogatni, akiknek a hálózati...

bővebben
Megjelent a NetAlly LinkRunner® 10G v2.0 firmware

Megjelent a NetAlly LinkRunner® 10G v2.0 firmware

Megjelent a v2.0 firmware a NetAlly LinkRunner® 10G hordozható hálózati smart teszterhez , amely a következő újdonságokat tartalmazza. Performance Test alkalmazás fejlesztések Az NPT teszt konfigurálása során lehetőség nyílik beállítani adatfolyamonként külön-külön a...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is