EXFO MaxTester 730D kompakt OTDR műszercsalád

Kompakt kivitel, de mégis rugalmasan konfigurálható

A MaxTester 730D OTDR tökéletes megoldás a teljes FTTx architektúra osztókon keresztüli szálkarakterizálásához, hibajavításához és üzemeltetéséhez.

Az OTDR piac legújabb innovációja a SWAP OUT CONNECTOR, azaz a cserélhető optikai interfész. Szükség esetén könnyen cserélhető anélkül, hogy az OTDR-t szervizbe kellene küldeni. Az eszköz optikai csatlakozójának állapota egy beépített diagnosztikával ellenőrizhető és ha valóban elhasználódott vagy sérült, egy egyszerű mozdulattal kicserélhető.

EXFO MaxTester kézi OTDR-ei már bizonyítottak teljesítményükkel. A MaxTester 700D sorozat, így a MaxTester 730D eszköz is a tabletek által inspirált könnyű és masszív OTDR MaxTester platformra épül. A 700B és 700C elődjeiből már ismert 7 colos, terepi használatra fejlesztett műszer is érintő kijelzős képernyővel van ellátva. A szoftver továbbra is Windows-szerű, grafikus felhasználói felülete révén továbbra is intuitív élményt nyújt. Ikon alapú funkció választást, azonnali rendszerindítást, automatikus makrohajlítás keresést és továbbfejlesztett automatikus és valós idejű mérési módokat kínál.

A MaxTester 700D sorozata valódi, nagy tudású OTDR a világ vezető gyártójától. Az EXFO a már ismert minőséget és pontosságot, valamint a legjobb optikai teljesítményt nyújtja a megfelelő eredmény érdekében, megismételhetően és minden alkalommal.

Az akkumulátor extra hosszú, 12 órás üzemidővel rendelkezik, így egész nap használható. A beépített kiegészítők még kompaktabbá teszik, hiszen nem kell további eszközöket magunkkal vinni, mint például látható fényű hibakereső vagy teljesítményszintmérő.

Az OTDR az iOLM szoftveropcóval kiegészítve képes egyetlen méréssel karakterizálni a teljes szálat.

Legfontosabb képességei összefoglalva

A műszer kialakítása a MaxTester 700-as szériához hasonlóan:

  • könnyű, nagy kijelző
  • kiemelkedően pontos optikai mérés és számos mérési paraméter
  • egyszerű használhatóság, könnyen áttekinthető felhasználói felület
  • megfizethető ár
    Jellemzők

    Legfőbb tulajdonságok:

    • SWAP OUT interfész
    • terepi körülményekre fejlesztett, könnyű tömegű kézi OTDR, tablet dizájn
    • a kategóriájában a piac legnagyobb kültérre fejlesztett 7″-os érintőképernyőjével
    • 12 órás üzemidő
    • csillapítási holtzóna 2,2 m, esemény holtzóna 0,5 m, PON holtzóna 30 m,
    • dinamika tartománya 39 dB, így akár 100 km pont-pont hálózat esetén is használható
    • FTTx hálózaton 1650nm-en élőhálózaton való mérés (opcionális)
    • GPON / XGS-PON teljesítménymérés az OTDR porton (opcionális)
    • iOLM kompatibilitás: egyméréses többszörös adatgyűjtés egyértelmű, áttekinthető SIKERES/NEM SIKERES eredményekkel, egyszerű vizuális formában
    • 3 év garancia

     

    Alkalmazások:

    • FTTx/PON hálózatos mérés akár 132-es osztón keresztül
    • FTTx szolgáltatás aktiválás: GPON, EPON, XGS-PON, 10GE-PON
    • Lefedő hálózatok mérése
    • Pont-pont típusú metro hálózatok mérése
    • Élőhálózaton való mérés
    • POL hálózatokon való mérés

    Szoftver alkalmazások
    SW upgrade Firmware frissítési lehetőség
    VNC VNC által a képernyő megosztható így akár távoli elérést tudunk biztosítani
    Data Mover File mozgatás a mérések gyors archiválásáért
    Documentation Beépített jegyzőkönyv kezelés
    PDF reader PDF állományok olvasása
    Bluetooth file megosztás Vezeték nélküli file megosztási lehetőség
    Wifi kapcsolat Wi-Fi kapcsolatok kezelése
    Videómikroszkóp USB-s és Wi-Fi-s EXFO videomikroszkópok támogatása
    FTP szerver FTP szerver az egyszerű file mozgatáshoz
    Security Szoftveres lopásgátló megoldás az illektélenek elleni védelemért
    Részletes specifikációk
    Technikai paraméterek
    Kijelző kültérre fejlesztett 7 colos érintőkijelző, 800 x 480 TFT
    Interfész

    2 db USB 2.0 port

    RJ45 LAN 10/100 Mbit/s

    Memória kapacitás mérésekre 2 GB belső memória (=20000 OTDR mérés tipikusan)
    Üzemidő Beépített újratölthető akkumulátor, 12 óra
    Áramforrás AC/DC adapter, 100-240V, 50-60 Hz,
    Hullámhosszak (c) 1310 nm +/- 30 nm, 1550 nm +/- 30 nm,
    1625 / +/- 10 nm, 1650 nm +/- 15 nm
    Élő hullámhossz 1650 nm, 50 dB 1267-1617 nm
    Dinamika tartomány (d) 39/38/39/39 dB
    Esemény holtzóna (e) 0,5 m
    Csillapítás holtzóna 2,2 m
    PON holtzóna 30 m
    Mintavételezési tartomány 0,1 – 200 km
    Impulzus szélesség 3 – 20000 ns
    Linearitás +/- 0,05
    Csillapítási limit 0,01 dB
    Csillapítási felbontás 0,001 dB
    Felbontás 0,04 – 5 m
    Mintavételezési pontok max 256000
    távolás pontosság +/- 0,75m + 0,005% x távolság x mintavételezési pont
    Mérési idő kezelő által változtatható
    Reflexiós pontosság +/- 2 dB
    Real-time mérés tipikus frissítése 3 Hz

     

    OTDR port általi teljesítményszint mérő
    Dinamika tartomány -60 dBm … +23 dBm
    Pontosság +/- 0,5 dB
    Kalibrált hullámhosszak 1310, 1490, 1550, 1625, 1650 nm
    Választható hullámhosszak 1310, 1490, 1550, 1577, 1625, 1650 nm
    Tone detektálás 270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz

     

    Technikai specifikáció OPM2 (opciós lehetőség)
    Dinamika tartomány -60 dBm … +23 dBm
    PON teljesítményszint mérők 2 csatornás: 1490/1550 nm és 1490/1577 nm
    Pontosság +/- 0,5 dB
    Kalibrált hullámhosszak 1310, 1490, 1550, 1625, 1650 nm
    Választható hullámhosszak 1310, 1490, 1550, 1577, 1625, 1650, 1490/1550, 1490/1577 nm

     

    Beépített fényforrás
    Kimenő teljesítmény -8 dBm
    Moduláció CW, 1 kHz, 2 kHz

     

    Általános specifikáció
    Méret 166 mm x 200 mm x 68 mm
    Súly 1,5 kg
    Üzemi hőrmérsékleti tartomány -10 … +50
    Tárolási hőrmérsékleti tartomány -10 … +70
    Relatív páratartalom maximum 95%-ig
    Rendelési információk
    MAX-730D-SM1 FTTx/PON SM OTDR: 1310/1550 nm 39/38 dB
    MAX-730D-SM3 FTTx/PON SM OTDR: 1310/1550nm/1650 nm 39/38/39 dB
    MAX-730D-SM8 FTTx/PON SM OTDR: 1310/1550nm/szűrt 1650 nm 39/38/39 dB
    MAX-730D-SM7 FTTx/PON SM OTDR: szűrt 1650 nm 39 dB

     

    Kapcsolódó anyagok

    Prospektusok, adatlapok
    EXFO MaxTester 730D adatlap

    Kapcsolódó termékek
    EXFO FTBx-730D PON FTTx/MDU OTDR modul
    Optimalizált OTDR az FTTX/MDU hálózatok üzemeltetésére és hibajavításra

    Kapcsolódó szakmai cikkek

    TestFlow, tes(z)tközelben

    TestFlow, tes(z)tközelben

    A szakképzett munkaerőhiány, az egyre növekvő optikai hálózatok száma és hossza, ezzel aztán az egyre növekvő mérési jegyzőkönyvek ismert jelenségek a mai piaci környezetet tekintve. Ha szeretnénk túlélni a piacon, jobbak lenni mint mások, elkerülni a gazdasági válság...

    bővebben
    Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is