EXFO PXM-LXM műszerpáros

MPO teljesítménymérő és fényforrás (OLTS)

EXFO gyártó által piacra dobott az iparág leggyorsabb mérési sebességével rendelkező, teljes funkcionalitású MPO-12 csatlakozóval ellátott teljesítménymérő és fényforrás eszközökből álló OLTS műszerpárosa.

Legfontosabb képességei összefoglalva
  • InGaAs detektor
  • 4 colos színes, érintőkijelző
  • közvetlen MPO csatlakozós interfész
  • FasTest funkció: MPO-12 kábelen 2 hullámhosszon való mérés 1 másodperc alatt
  • automatikus hullámhossz felismerés és váltás
  • két hullámhosszú fényforrás
  • beiktatási csillapítás
  • polarizáció validáció a kábelvégeken
  • látható fényű hibakereső ugyanazon a fényforrás porton
  • mérési eredmények megjelenítése egy összefoglaló oldalon
  • beépített akkumulátor
  • 8 órás üzemidő egy feltöltéssel
  • 10.000 mérési eredmény mentéséhez elegendő memória kapacitás
  • FastReporter szoftver kompatibilitás a jegyzkönyvezéshez
Alkalmazási területek
  • adat központok
  • irodaházak
  • fejállomások
Egyedi mérések
  • mérési eredmények eredmények 1 oldalon való megjelenítése
  • szupergyors mérési idő
  • szupergyors bootolás
  • hibrid teljesítménymérő port mind a mono mind a multi hálózatok méréséhez
Részletes specifikációk

PXM POWER METER SPECIFICATIONS c

Optical connector

Contactless MPO-12 male (pinned) supporting both APC and UPC. Connector with protective shutter.

Detector type

InGaAs

Power measurement range (dBm)

5 to –45

Power uncertainty (dB)a

±0.35

Linearity (dB) b

±0.1

Display resolution (dB)

0.01

Wavelength measurement range (nm)

850 to 1550

Calibrated wavelengths (nm)

850, 1300, 1310, 1550

Tone detection

270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz

Auto-wavelength recognition and switching c

Yes

Warm up time (s)

0

Storage capacity

10,000 measurements at two wavelengths

Warranty (years)

3

Calibration interval (years)

3

 

LXM LIGHT SOURCE SPECIFICATIONS d

LXM-SM1 (singlemode)

Optical connector

APC MPO-12 male (pinned). Connector with protective shutter.

Source wavelengths (LED source) (nm) e

1310 ± 20

1550 ± 20

Output power (dBm)

≥ –13/ ≥ –13

Stability (8 h) (dB) f

±0.1

Warmup time (minutes)

15

Tone generation

270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz

Warranty (years)

3

Calibration interval (years)

3

 

IN-LINE VFL SPECIFICATIONS (included on each LXM light source) g

Laser type (nm) e

635 ± 10

Modulation

CW, 1 Hz, 4 Hz

Typical power output (mW)

1

Laser safety

IEC 60825-1: Class 1

a. For calibrated wavelengths.

b. For the range –5 dBm to –40 dBm.

c. When used with an LXM MPO light source in FasTesT mode.

d. At 23 °C ± 2 °C.

e. Typical.

f. After a 15-minute warm-up.

g. VFL is on channels 2, 5, 8, 10 and 12.

GENERAL SPECIFICATIONS

Display

4-intouchscreen

Displaytype

Color display with capacitive touchscreen

Dimensions

171 mm × 93 mm × 48 mm (6 3/4 /sup class=”s2″>in x 3 11/16 /sup class=”s2″>in x 1 7/8 /sup class=”s2″>in)

Weight (with battery)

0.5 kg (1 lb)

Datasharing

Via USB interface to PC (reporting via FastReporter 3)

Testspeed

Loss and polarity measurement for MPO-12 cable at 2 wavelengths in 1 second

Temperature

  Operating

  Storage

–10 °C to 45 °C (14 °F to 113 °F)

–40 °C to 70 °C (–40 °F to158 °F)

Rendelési információk
PXM MPO teljesítmémymérő
InGaAs típusú detektor
Mérhető optikai jelteljesítmény intervallum (dBm): -45 dBm … +5 dBm
Kalibrált hullámhosszak (nm): 850,1300, 1310, 1550
modulált jel detektálás (270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz)
10.000 mérési eredmény mentése
LXM-SM1 MPO monomódusú fényforrás
1310 nm és 1550 nm monomódusú fényforrás
MPO-12 csatlakozó interfésszel ellátva
Kibocsátott jel teljesítménye mindkét hullámhosszon nagyobb mint -13 dBm
modulált jel kibocsátás képesség (270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz)
ugyanazon porton látható fényű hibakereső akár modulációval ellátva (folyamatos, lassan szaggatott, gyorsan szaggatott)

 

Kapcsolódó szakmai cikkek

Lássunk tisztán!

Lássunk tisztán!

Az optikai hálózatokat egyre nagyobb sávszélességek átvitelére tervezzük, azonban ezzel fordított arányban áll a linkek maximális csillapítása. Bár a szabványok meglehetősen konzervatívan írják elő ezeket a maximális csillapítás értékeket, a mai korszerű hálózatoknál...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is