Optical Explorer - OX1

Az első optikai multiméter (OFM)
Optikai multiméter, a műszercsalád új műszer kategóriája!

Az EXFO új innovatív megoldása az Optical Explorer, rövidebb nevén OX1. Az OX1 az első optikai multiméter (OFM). Néhány másodpercben leméri az optikai szakaszt és egyidejűleg feltérképezi a lehetséges hibákat. Ideális eszköz választás akár hálózatépítésre vagy hibajavításra keresünk technikusi optikai mérőműszert.

  • kompakt strapabíró kialakítása és könnyű súlya (0,5kg) miatt ideális terepi munkaviszonyokra
  • 4 colos színes, grafikus érintőképernyő
  • több mint 10 órás üzemidő
  • 3 év garancia és élethosszig tartó kalibrációt vállal a gyártó
  • maximum 40 km hosszú, mono módusú optikai szakaszok mérése végezhető
  • szabadalmaztatott EXFO új 5 csillagos minősítési skálájának használata
  • beágyazott hibafelderítés
  • még rövidebb mérési idők (3-10 másodperc)
  • teljesítmény mérés akár 5 hullámhosszon
  • fényforrás 1 vagy 2 vagy akár 3 hullámhosszon
  • akár 1000 mérés mentése a belső adattárolóra
  • 4 különböző konfigurációból választhatunk
  • fix és cserélhető optikai csatlakozós kivitel
  • Wifi és Bluetooth interfész
EXFO ismét megmutatta miért tölt be vezető szerepet az optikai műszerek piacán. Innovatív fejlesztése által egy új optikai műszer kategória született amiről még sokat fogunk hallani a következő években.
Horváth Róbert

cégvezető, EQUICOM Méréstechnikai Kft.

Megfelelő eszköz hálózatépítőknek és hibajavítóknak egyaránt
Szüksége lenne szálazonosításra? Nem probléma, az eszköz alkalmas arra, hogy monomódusú hálózatokra jellemző hullámhosszon akár fényforrásként működjön.

Szükséges lenne egy teljesítménymérőre, hogy az abszolút optikai jelszintet mérjen? Nem probléma, az eszköz alkalmas arra, hogy monomódusú hálózatokra jellemző hullámhosszon valós optikai jelszintet mérjen.

Szükséges lenne az link hosszára? Nem probléma, az eszköz alkalmas arra, hogy néhány másodperces mérés után megmondja az optikai szakasz pontos hosszát.

Szüksége van egy OTDR-szerű mérésre, hogy lássa a link minden eseményét és hibát tudjon keresni? Nem probléma, a mérés után minden elemet megmutat és megmutatja azon eseményeket amelyek a kívánt határértéken kívül esnek.

Főbb jellemzők
  • fényforrás funkció
  • teljesítménymérő funkció
  • beágyazott hibafelderítés, nem szükséges további optikai mérést indítani
  • választható az EXFO által szabadalmaztatott cserélhető optikai csatlakozóval
  • nem csak megfelelt/nem felelt meg besorolás, hanem az EXFO 5*-os skáláján való besorolás
  • élethosszig tartó kalibrációs csomag
  • 3 év garancia
  • működő hullámhosszak 1310/1550 vagy 1650nm vagy 1310/1550/1650nm
  • választható Basic vagy PRO változat
Funkciók, fícsörök
Fényforrás (LS) OX1 eszköz alkalmas szálazonosításra, mivel folyamatos fényforrást tud kibocsátani CW, 270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz modulált jelként.
Elérhető hullámhosszak 1310/550nm vagy 1650nm.
Teljesítménymérés (PM) Teljesítménymérő által is tud akár szálat azonosítani. Az alábbi hullámhosszakon lehet mérni: 1310, 1490, 1550, 1625, 1650nm.
Dinamika tartománya -60 dBm-től +15d dBm-ig terjed. Maximális bejövő jelszint 
Flash Advisor 3 másodperc alatt megméri és megmutatja a szakasz hosszát, IL-t és ORL-t valamint besorolja az EXFO 5* csillagos minőségi skálájára.
Fault Explorer 5 másodperc alatt megmutatja megméri és megmutatja a szakasz hosszát, IL-t, ORL-t. Ha gyanús elemet talál akkor automatikusan plusz néhány másodpercet allokál, hogy azonnal megmutassa a hibát. Nem csak a száltörést mutatja meg, hanem azonosítja azon komponenseket amelyek a megfelelőségi határoknak nem feleltek meg.
Link Mapper 10 másodperc alatt megmutatja megméri és megmutatja a szakasz hosszát, IL-t, ORL-t és az optikai szakasz elemeit azonosítja
EXFO Advisor 5 csillagos skála EXFO által szabadalmaztatott 5 csillagos minőségi skála által nem csak MEGFELELT/NEM FELELT MEG minősítést tudunk készíteni az optikai szakasz minőségi mutatójáról
Alkalmazási területek
  • FTTx hálózatok “last mile” szakasza
  • Adatközpontok
  • FTTH P2P típusú hálózat
  • 5G roll out
  • Optikai hibakeresés és lokalizálás
  • IL és ORL mérés
Részletes specifikációk
Optical Explorer – OX1
Hullámhosszak 1310, 1550, 1650 nm
Maximális szakasz csillapítás 15 dB
Mérési idő intervallum
  • Flash Advisor (Távolság, IL, ORL): 1-3 másodperc
  • Fault Explorer (Távolság, IL, ORL, lehetséges hibahelyek): 1-5 másodperc
  • Link Mapper (Távolság, IL, ORL, események megjelenítése): 1-10 másodperc
Mérési pontatlanság +/- 1,5 méter
Kalibráció érvényessége 10 év
Teljesítménymérés
Hullámhosszak 1310, 1490, 1550, 1625, 1650 nm
Dinamika tartomány -60 és +15dBm között
Jelszint ingadozás +/- 0,7dB -20dBm-nál
Modulációs felbontás 270 Hz, 330 Hz, 1 kHz, 2 kHz
Fényforrás
Hullámhosszak 1310, 1550, 1650 nm
Kimenő jelszint nagyobb mint -8 dBm
Jelszint stabilitás 30 perc üzemi működést követően +/- 0,2dB
Általános jellemzők
Kijelző 4 colos érintő kijelző
Méret 171mm x 93mm x 48mm
Súly 1,5 kg
Akkumulátor üzemideje általános használatot tekintve több mint 10 óra
Akkumulátor töltési ideje kikapcsolt állapotú töltés esetén kevesebb mint 5 óra
Akkumulátor töltése USB C típusú csatlakozós, bemenő AC/DC töltő/adapter ~100-240 V és 50-60 Hz és maximum 1.0A, output 5V; 2A
Interfész Wifi 802.11 b/g/n 2,4 GHz; Bluetooth 4.2
Hőmérséklet
  • Működési tartomány – 10°C és +45°C között
  • Tárolási tartomány – 40°C és +70°C között
Relatív páratartalom maximum 93%
Ütésállóságállóság 1m leesés elleni védelemmel ellátva
Rendelési információk
OX1 – I EXFO Optical Explorer hálózat építéshez, szolgáltatás átadáshoz – Basic verzió
Fényforrás, Teljesítmény mérő, EXFO 5 csillagos minőségi skála, Flash Advisor, Hiba kereső, Hullámhosszak 1310/1550nm, Fix SC/APC vagy fix SC/UPC csatlakozóval szerelve
OX1 – M EXFO Optical Explorer hibajavításhoz – Basic verzió
Fényforrás, Teljesítmény mérő, EXFO 5 csillagos minőségi skála, Flash Advisor, Hiba kereső, Hullámhosszak 1650nm, Fix SC/APC vagy fix SC/UPC csatlakozóval szerelve
OX1 – PRO-I EXFO Optical Explorer hálózat építéshez, szolgáltatás átadáshoz – PRO verzió
Fényforrás, Teljesítmény mérő, EXFO 5 csillagos minőségi skála, Flash Advisor, Hiba kereső, Hullámhossz 1310/1550nm, Link feltérképező, Cserélhető optikai csatlakozó, Fix vagy cserélhető SC/APC vagy SC/UPC csatlakozóval szerelve
OX1 – PRO-M EXFO Optical Explorer hálózat építéshez, szolgáltatás átadáshoz – PRO verzió
Fényforrás, Teljesítmény mérő, EXFO 5 csillagos minőségi skála, Flash Advisor, Hiba kereső, Hullámhossz 1310/1550nm, Link feltérképező, Cserélhető optikai csatlakozó, Fix vagy cserélhető SC/APC vagy SC/UPC csatlakozóval szerelve
OX1 – PRO-MI EXFO Optical Explorer hálózat építéshez, szolgáltatás átadáshoz és hibajavításhoz – PRO verzió
Fényforrás, Teljesítmény mérő, EXFO 5 csillagos minőségi skála, Flash Advisor, Hiba kereső, Hullámhossz 1310/1550/1650nm, Link feltérképező, Cserélhető optikai csatlakozó, Fix vagy cserélhető SC/APC vagy SC/UPC csatlakozóval szerelve
Kapcsolódó anyagok

Kapcsolódó szakmai cikkek

TestFlow, tes(z)tközelben

TestFlow, tes(z)tközelben

A szakképzett munkaerőhiány, az egyre növekvő optikai hálózatok száma és hossza, ezzel aztán az egyre növekvő mérési jegyzőkönyvek ismert jelenségek a mai piaci környezetet tekintve. Ha szeretnénk túlélni a piacon, jobbak lenni mint mások, elkerülni a gazdasági válság...

bővebben
Lássunk tisztán!

Lássunk tisztán!

Az optikai hálózatokat egyre nagyobb sávszélességek átvitelére tervezzük, azonban ezzel fordított arányban áll a linkek maximális csillapítása. Bár a szabványok meglehetősen konzervatívan írják elő ezeket a maximális csillapítás értékeket, a mai korszerű hálózatoknál...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás