Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR OTDR

Az Fluke Networks első optikai terepi minősítő és hibaelhárító OTDR analizátora

Az OptiFiber® Pro HDR a Fluke Networks első olyan OTDR műszere, amely kifejezetten az optikai telekommunikációs és szolgálatói hálózatok üzemeltetésére és átadási méréseire lett kifejlesztve. Az egyedülálló „okostelefon-szerű” felhasználói felület, a végtelenségig logikussá tett menürendszer, valamint a rengeteg felhasználó barát funkció segítségével bárki pillanatok alatt optikai szakemberré válhat.

  • Versiv™ moduláris platform: optikai hálózat minősítés (Certifiber Pro), OTDR (Optifiber PRO) és rezes analizátor (DSX-5000/8000) modulokkal bővíthető
  • Színes, grafikus, gesztus-vezérelt érintőképernyő az egyszerű hibakereséshez
  • ideális megoldás legyen szó bármilyen monomódusú optikai hálózatról
December elejéig 28% bevezető kedvezménnyel juthat hozzá az új modulokhoz!

Adtalap (PDF, angol, 2,5 MB)


Jegyzőkönyv minta (PDF, magyar, 250 KB)

 

Legfontosabb képességei összefoglalva

Teljesítmény

  • Quick Test mód: optikai szál minősítés akár 2 másodperc alatt
  • 1310/1550 nm vagy 1310/1490/1550 nm vagy 1310/1550/1625 nm hullámhosszal rendelkező modulok
  • PON optikai hálózatokhoz: a rendkívül kis (70 cm esemény és 4 m csillapítás) holtzóna lehetővé teszi a gyors és pontos hibafelderítést
  • az Auto OTDR funkciót használva a műszer feltérképezi az optikai szálat és beállítja a legfontosabb paramétereket
  • grafikus EventMap™: csatlakozások, hegesztések és egyéb események könnyen átlátható megjelenítése
  • SmartLoop OTDR: két optikai szál mérése egyszerre, a távolvég visszahurkolásával
  • QuickTest mód: mindössze 2 másodperc hullámhosszanként
  • On-screen help: segítség az anomáliák megértéséhez és a hibák elhárításához

Egyedi fejlesztések, védjegyek

Versiv™ Moduláris platform, ami támogatja a réz és optikai hálózat minősítését, OTDR méréseket és a LAN/WLAN analízist.

ProjX™ Feladatkezelő rendszerrel meggyőződhetünk az elvégzendő mérések darabszámáról, eredményéről, javítási listáról, akár 100 párhuzamos projekt aktuális állapotáról.

Taptive™ Kezelőfelület leegyszerűsíti a beállításokat, kizárja a hibázás lehetőségét, gyorsítja a kiértékelést és a hibaelhárítási időt.

LinkWare™ A mérési eredmények kiértékelése és dokumentálása és statisztikák a professzionális menedzsment szoftver segítségével.

SmartLoop OTDR

A SmartLoop OTDR funkció segítségével egyszerre két optikai szálat lehet analizálni automatikusan. A levédett eljárás képes elkülöníteni a két optikai szálat, majd azokat PASS/FAIL analízissel egyenként kiértékelni és jegyzőkönyvezni. Ezáltal nem csak a mérési idő csökken a felére, hanem a szálak kétirányú analízise is megoldódik anélkül, hogy a szál távoli végére átmennénk.

Splitter detektálás

Az Optifiber Pro HDR modulok automatikusan érzékelik az FTTx/PON környezetben használt osztókat. A manapság elterjedt 1:16 és 1:32 osztókon kívül a jövőben használt 1:128 osztókat is érzéklik. Az automatikus felderítés funkcióval a műszer egy gombnyomásra megkeresi a hálózatban lévő összes osztót és megjeleníti azok osztás arányát.

Makrohajlítás detektálás

Egy optikai szál túlzott hajlítása hibát okoz a hálózatban, hiszen a fény egy része képes kilépni a magból, így csökken a teljesítmény. Az Optifiber Pro HDR érzékeli a hajlítások helyét az OTDR görbén pedig megjeleníti hullámhosszonként az eltérő csillapítási értékeket.

Optifiber Pro és Optifiber HDR összehasonlítása

Fluke Networks Optifiber Pro

Fluke Networks OptiFiber Pro Enterprise OTDR

Fluke Networks Optifiber HDR

Elérhető modulok OFP2-100-M (850, 1300 nm),
OFP2-100-S (1310, 1550 nm),
OFP2-100-Q (850, 1300, 1310, 1550 nm)
OFP2-200-S (1310, 1550 nm)
OFP2-200-S1490 (1310, 1490, 1550 nm)
OFP2-200-S1625 (1310, 1550, 1625 nm)
Alkalmazás Nagyvállalat, Adatközpont FTTx, PON, POLAN, hozzáférési hálózatok
Hullámhossz 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm
Támogatott optikai szál típusok
50/125 μm, 62.5 μm, monómódus monómódus
OTDR Port csatlakozó SC (UPC) adapter (cserélhető) SC (APC) adapter (cserélhető)
Mellékelt mérőkábelek
Előtétszálak LC csatlakozóval 2 m TRC kábel (SCAPC)
OTDR mérések Auto, Adatközpont, Kézi Auto, Auto PON, Kézi, Kézi PON
Esemény holtzóna
850 nm: 0,5 m (tipikus),
1300 nm: 0,7 m (tipikus),
1310 nm: 0,6 m (tipikus),
1550 nm: 0,6 m (tipikus)
1310 nm: 0,7 m (tipikus),
1490 nm: 0,7 m (tipikus),
1550 nm: 0,7 m (tipikus),
1625 nm: 0,7 m (tipikus)
Csillapítási holtzóna
850 nm: 2,5 m (tipikus),
1300 nm: 4,5 m (tipikus),
1310 nm: 3,6 m (tipikus),
1550 nm: 3,7 m (tipikus)
1310 nm: 4 m (tipikus),
1490 nm: 4 m (tipikus),
1550 nm: 4 m (tipikus),
1625 nm: 4 m (tipikus)
PON osztók utáni holtzóna N/A 30 m (tipikus)
Dinamika tartomány 850 nm: 28 dB (tipikus),
1300 nm: 30 dB (tipikus),
1310 nm: 32 dB (tipikus),
1550 nm: 30 dB (tipikus)
1310 nm: 42 dB (tipikus),
1490 nm: 41 dB (tipikus),
1550 nm: 41 dB (tipikus),
1625 nm: 40 dB (tipikus)
Reflexiós tartomány 850 nm: -14 dB…-57 dB (tipikus),
1300 nm: -14 dB…-62 dB (tipikus),
1310 nm: -14 dB…-65 dB (tipikus),
1550 nm: -14 dB…-65 dB (tipikus)
1310 nm: -14…-70 dB (tipikus),
1490 nm: -14 dB…-70 dB (tipikus),
1550 nm: -14 dB…-70 dB (tipikus),
1625 nm: -14 dB…-70 dB (tipikus)
Maximális tartomány 130 km 260 km
Támogatott osztók N/A 1×2, 1×4, 1×8, 1×16, 1×32, 1×64, 1×128,
2×2, 2×4, 2×8, 2×16, 2×32, 2×64, 2×128
Mintavételezési felbontás
3 cm – 400 cm 3 cm – 2 m
Mintavételezési pontok száma maximum 64000 maximum 129000
Optikai video mikroszkóp
Az opcionálisan megvásárolható Fluke Networks FiberInspector™ optikai videó mikroszkóp segítségével 2 másodperc alatt minősítheti az optikai csatlakozó felületeket az IEC 61300-3-35 szabvány szerint, PASS/FAIL kiértékeléssel. Ráadásul az eredmény és a csatlakozó felület képe az OTDR jegyzőkönyvön is megjelenik.
Részletes specifikációk
Singlemode module
(OFP2-200-S)
Singlemode
+ 1490 nm module
(OFP2-200-S1490)
Singlemode
+ 1625 nm module
(OFP2-200-S1625)
Wavelengths 1310 nm+/- 25 nm
1550 nm +/- 20 nm
1310 nm+/- 25 nm
1490 nm+/- 20 nm
1550 nm +/- 20 nm
1310 nm+/- 25 nm
1550 nm+/- 20 nm
1625 nm+/- 20 nm
Compatible fiber types Singlemode
OTDR Port Connector Cleanable APC ferrule with removable SC adapter
Event dead zone1 0.7 m (typical)
Attenuation dead zone2 4 m (typical)
PON dead zone3 30 m (typical)
Dynamic range4,5 1310 nm: 42 dB (typical)
1550 nm: 41 dB (typical)
1310 nm: 42 dB (typical)
1490 nm: 41 dB (typical)
1550 nm: 41 dB (typical)
1310 nm: 42 dB (typical)
1550 nm: 41 dB (typical)
1625 nm: 40 dB (typical)
Reflectance range4 -14 to -70 dB (typical)
Sampling resolution 3 cm to 2 m
Sampling points Up to 129000
Pulse widths (nominal) 5, 10, 30, 50, 100,300,500, 1000, 3000, 5000, 10000, 20000 ns
Distance uncertainty +/-(1 + 0.0005*distance + 0.5*resolution)
Linearity ± 0.03 dB/dB
Reflectance uncertainty ±2 dB
Test Time (per wavelength) Auto setting: 5 seconds/wavelength (typical)
Auto PON setting: 10 seconds/wavelength (typical)
Manual setting: 3, 5, 10, 20, 40, 60, 90, 120, 180 seconds/wavelength
Manual PON setting: 3, 5, 10, 20, 40, 60, 90, 120, 180 seconds/wavelength
Quick test setting: 3 seconds/wavelength (typical)
Best resolution setting: 5 to 180 seconds/wavelength
Laser Classification Class 1 CDRH Complies to EN 60825-2, 3rd Edition
Calibration Period 1 year

1. Measured at 1.5 dB below non-<1aturating reflection peak with the shortest pulse width. Reflection peak at – 50 dB.
2. Measured at +/- 0.5 dB deviation from backscatter with the shortest pulse width. Reflection peak< – 50 dB.
3. Measured at+/- 0.5 dB deviation from backscatter after 1 :16 non-reflective splitter using 50 ns pulse width and 3 cm sampling resolution.
4. Typical backscatter coefficients for OS1-OS2 fiber. 1310 nm: -79 dB; 1490 nm: -81 dB; 1550 nm: -82 dB; 1625 nm: -84 dB.
5. 3 minute averaging, widest pulse width, 100 km fiber length, SNR = 1.

Rendelési információk
OFP2-200-S-SP Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR SM 1310 nm és 1550 nm modul
Versiv™ platform OptiFiber Pro 1310 nm és 1550 nm monomódusú modul, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya
Bevezető akció keretében 2019. december 15-ig 28% kedvezménnyel!
OFP2-200-S1490-SP Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR SM 1310 nm, 1550 nm és 1490 nm modul
Versiv™ platform OptiFiber Pro 1310/1550/1490 nm monomódusú modul, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya
Bevezető akció keretében 2019. december 15-ig 28% kedvezménnyel!
OFP2-200-S1625-SP Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR SM 1310 nm, 1550 nm és 1625 nm modul
Versiv™ platform OptiFiber Pro 1310/1550/1625 nm monomódusú modul, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya
Bevezető akció keretében 2019. december 15-ig 28% kedvezménnyel!
OFP2-200-S INT Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1550 nm) OTDR Kit
Versiv2™ platform OptiFiber Pro HDR 1310 nm és 1550 nm-es monomódusú OTDR modullal, AC adapter/töltő, USB kábel, használati útmutató CD, LinkWare szoftver CD, kezelési útmutató, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya, hord táska
OFP2-200-SI INT Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1550 nm) OTDR és videokamera Kit
Versiv2™ platform OptiFiber Pro HDR 1310 nm és 1550 nm-es monomódusú OTDR modullal, AC adapter/töltő, USB kábel, USB videómikroszkóp, használati útmutató CD, LinkWare szoftver CD, kezelési útmutató, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya, hord táska
OFP2-200-S1490 INT Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1490/1550 nm) OTDR Kit
Versiv2™ platform OptiFiber Pro HDR 1310 nm, 1490 nm és 1550 nm-es monomódusú OTDR modullal, AC adapter/töltő, USB kábel, használati útmutató CD, LinkWare szoftver CD, kezelési útmutató, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya, hord táska
OFP2-200-SI1490INT Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1490/1550 nm) OTDR és videokamera Kit
Versiv2™ platform OptiFiber Pro HDR 1310 nm, 1490 nm és 1550 nm-es monomódusú OTDR modullal, AC adapter/töltő, USB kábel, USB videómikroszkóp, használati útmutató CD, LinkWare szoftver CD, kezelési útmutató, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya, hord táska
OFP2-200-S1625 INT Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1550/1625 nm) OTDR Kit
Versiv2™ platform OptiFiber Pro HDR 1310 nm, 1550 nm és 1625 nm-es monomódusú OTDR modullal, AC adapter/töltő, USB kábel, használati útmutató CD, LinkWare szoftver CD, kezelési útmutató, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya, hord táska
OFP2-200-SI1625 INT Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1550/1625 nm) OTDR és videokamera Kit
Versiv2™ platform OptiFiber Pro HDR 1310 nm, 1550 nm és 1625 nm-es monomódusú OTDR modullal, AC adapter/töltő, USB kábel, USB videómikroszkóp, használati útmutató CD, LinkWare szoftver CD, kezelési útmutató, kalibrációs igazolás, regisztrációs kártya, hord táska
OTDR modulok
OFP-200-S-MOD Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1550 nm) OTDR modul
OFP-200-S1490-MOD Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1490/1550 nm) OTDR modul
OFP-200-S1625-MOD Fluke Networks OptiFiber® Pro HDR monomódusú (1310/1550/1625 nm) OTDR modul
Opciók, kiegészítők
VERSIV-FIELD-CASE Versiv tok terepi használatra
NFC-KIT-CASE Fluke Networks Optikai tisztító Kit

Tisztító kocka, 10db tisztító kártya, oldószeres tisztító toll, 2,5mm-es és 1,25mm-es toldó tisztító pálca, hordtáska

Bővebb információ

NFC-KIT-Case-E Fluke Networks One-Click optikai tisztító Kit

OneClick 1,25mm tisztító, OneClick 2,5mm-es tisztító, OneClick MPO tisztító, tisztító kocka, oldószeres tisztító toll, hordtáska

Bővebb információ

NFC-KIT-Box Fluke Networks tisztító kit utántöltő

Tisztító kocka, 5db tisztító kártya, oldószeres tisztító toll, 2,5mm-es toldó tisztító pálca

Bővebb információ

 

Kapcsolódó anyagok

Prospektusok, adatlapok
Adtalap (PDF, angol, 2,5 MB)

Egyéb

Fluke Networks Optifiber Pro HDR minta jegyzőkönyv

Kapcsolódó termékek

Fluke Networks Optifiber® Pro Optikai csillapításmérő szett
Az iparág első optikai LAN hálózatos minősítő és hibaelhárító OTDR analizátora

Fluke Networks Certifiber® Pro Optikai csillapításmérő szett
Rekord sebességű optikai csillapítás- és szálhosszmérés a komplett minősítéshez

Kapcsolódó szakmai cikkek

Lássunk tisztán!

Lássunk tisztán!

Az optikai hálózatokat egyre nagyobb sávszélességek átvitelére tervezzük, azonban ezzel fordított arányban áll a linkek maximális csillapítása. Bár a szabványok meglehetősen konzervatívan írják elő ezeket a maximális csillapítás értékeket, a mai korszerű hálózatoknál...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás