Fluke Networks MultiFiber™ Pro MPO 12-szálas optikai teszt kit

Az iparág első MPO tesztere mono- és multimódusú kábelekhez

A főként adatközpontokban előforduló optikai trönk kábelek esetén un. Multi-fiber Push-On (MPO) csatlakozókat használnak. A nagyobb (40 Gbps+) sebességű alkalmazások esetében szükséges a mérőeszköz közvetlen csatlakoztathatósága az MPO kábelhez, így biztosítható azok átviteli teljesítménye a telepítést követően is. A Fluke Networks MultiFiber™ Pro lehetővé teszi ezen mérések egyidejű, automatikus elvégzését, így drasztikusan csökkentve a mérési és hibaelhárítási időt, valamint a mérési hibák lehetőségét.

  • az összes optikai szál (8, 10, vagy 12) automatikus szkennelése és mérése
  • mono- (1310 és 1550 nm) és multimódusú (850 nm) optikai adók
  • egyszerű hibaelhárítás és polaritás vizsgálat

Prospektus (PDF, angol, 900KB)


 

„Ha 12 szálas MPO trönk kábeleket szeretnénk közvetlenül mérni és a polaritásukat ellenőrizni, nincs más megoldás, mint a MultiFiber Pro.”

Cziráky Zoltán

ügyvezető igazgató, EQUICOM Méréstechnikai Kft.

További ügyfél vélemények

Legfontosabb képességei összefoglalva
  • 12 szál automatikus szkennelése és mérése 6 másodperc alatt a „Scan All” funkció segítségével
  • 850 nm-es multimódusú, illetve 1310 és 1550 nm-es monomódusú fényforrások
  • polaritás és folytonosság ellenőrzés
  • beállítható csillapítás limit érték és kijelzés
  • beépített MPO csatlakozó, így nem szükséges fan-out kábel
  • áttekinthető kijelző, 12 szál egyidejű kijelzése
  • egyedi szál mérési eredmények
  • 3000 mérési eredmény tárolása és áttöltése USB 2.0 interfészen keresztül
  • ingyenesen elérhető LinkWare™ teszt menedzsment szoftver
Polaritás ellenőrzés
A multiszálas összeköttetések egyik legfontosabb üzemeltetési és telepítési kérdése a helyes polaritás betartása, hiszen ez biztosítja az optikai adók és vevők közötti megfelelő kapcsolatot. A TIA-568-C.0 három különböző sémát specifikál, melyeket a MultiFiber Pro automatikusan detektál és megjelenít a kijelzőjén.
Részletes specifikációk
Optikai teljesítménymérő
Detector type InGaAs
Calibrated wavelengths 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm
Measurement range 0 dBm to -50 dBm
Test time 6 seconds
Power measurement linearity ±0.1 dB2
Power measurement uncertainty ±0.35 dB2
Power measurement repeatability < 0.10 dB2
Display resolution, dB or dBm 0.01
Power display units dBm, mW, µW
User-selectable limit for loss 0.05 dB to 50.0 dB, in increments of 0.05 dB up to 10.0 dB and 0.1 dB up to 50.0dB
Auto wavelength detection Yes
Polarity detection Detects A, B, C, and Corning Plug & Play™ Universal Systems polarities
2 kHz detection Yes
Record storage 3000 records, one fiber per record (250 12-fiber cables)
External interface USB 2.0, full speed
Optical connector MPO interface for 12-fiber, unpinned plugs. Compatible with 62.5 µm, 50 µm, and singlemode fibers. Connector has a self-closing, protective cover.
Power requirement 2 AA alkaline batteries
Battery life3 30 hours (typical)
Automatic power-off 10, 20, 30, or 60 minutes (can be disabled by the user)
Low battery warning Low battery icon blinks
Size 14.7 cm x 8.0 cm x 4.0 cm
Weight 309 g
Optikai fényforrások
850 nm Source 1310 nm Source 1550 nm Source
Emitter type LED Laser
Wavelength ±30 nm 1310 nm ±20 nm 1550 nm ±20 nm
Spectral width (FWHM) 50 nm (typical) 2 nm typical, 5 nm maximum
Minimum output power ≥ -24 dBm ≥ -1 dBm
Power output stability ≤±0.1 dB over 8 hours4 ±0.25 dB over 8 hours5
Laser safety IEC 60825-1:Class 1
Encircled flux Meets TIA 455-526-14B, ISO/IEC 14763-3, and IEC 61280-4-1 for 50/125 µm at the source’s optical connector. NA
Optical connector MTP/MPO interface for 12-fiber, unpinned plugs. Compatible with 62.5 µm and 50 µm fibers, non-APC only. Connector has a self-closing, protective cover. MTP/MPO interface for 12-fiber, unpinned plugs. Compatible with 9 µm fibers, APC only. Connector has a self-closing, protective cover.
4. 23°C, after 10 minutes of warm-up time.
5. 23°C, after 15 minutes of warm-up time
Modes 2 kHz modulated, auto wavelength/td>
Power requirement 2 AA alkaline batteries
Battery life6 >30 hours (typical)
Automatic power-off 10, 20, 30, or 60 minutes (can be disabled by the user)
Low battery warning Low battery icon blinks
Size 14.7 cm x 8.0 cm x 4.0 cm
Weight 11.4 oz (323 g)

 

Rendelési információk
MFTK1200 Fluke Networks MultiFiber™ Pro multimódusú teszt kit
MultiFiber™ Pro teljesítménymérő, 850 nm-es LED fényforrás, mérőkábelek, MPO adapterek, MPO OneClick tisztító, hordtáska
MFTK-SM1310 Fluke Networks MultiFiber™ Pro 1310nm-es monomódusú teszt kit
MultiFiber™ Pro teljesítménymérő, 1310 nm-es lézer fényforrás, mérőkábelek, MPO adapterek, MPO OneClick tisztító, hordtáska
MFTK-SM1550 Fluke Networks MultiFiber™ Pro 1550nm-es monomódusú teszt kit
MultiFiber™ Pro teljesítménymérő, 1550 nm-es lézer fényforrás, mérőkábelek, MPO adapterek, MPO OneClick tisztító, hordtáska
Opciók, kiegészítők
MFPOWERMETER Fluke Networks MultiFiber™ Pro teljesítménymérő
MFMULTIMODESOURCE Fluke Networks MultiFiber™ Pro 850 nm-es LED fényforrás
MF1310source Fluke Networks MultiFiber™ Pro 1310 nm-es lézer fényforrás
MF1550source Fluke Networks MultiFiber™ Pro 1550 nm-es lézer fényforrás
TRC-MPO-PP-B MPO-MPO mérőkábel, 1m, pinned/pinned, Type B
TRC-MPO-UP-B MPO-MPO mérőkábel, 1m, unpinned/pinned, Type B
TRC-MPO-UU-B MPO-MPO mérőkábel, 0.3m, unpinned/unpinned, Type B
TRC-SM-MPOAPC-PP-A MPO/APC-MPO/APC mérőkábel, 1m, pinned/pinned, Type A
TRC-SM-MPOAPC-UP-A MPO/APC-MPO/APC mérőkábel, 1m, unpinned/pinned, Type A
TRC-SM-MPOAPC-UU-A MPO/APC-MPO/APC mérőkábel, 0.3m, unpinned/unpinned, Type A

 

Kapcsolódó anyagok

Prospektusok, adatlapok

Fluke Networks MultiFiber Pro adatlap (PDF, angol, 900KB)

Kapcsolódó szakmai cikkek

Cat 8-ról csak fanatikusoknak

Cat 8-ról csak fanatikusoknak

A Category 8 kábelezési szabvány 2016-os megjelenése mérföldkő az adatközponti infrastruktúrák fejlődése terén. Az, hogy a sodrott érpáros kábelezési rendszerek képesek a 25 vagy akár a 40Gbps sebesség átvitelére, új fejezeteket nyit az adatközponti technológiákban....

bővebben
10+1 érv a DSX sorozat mellett

10+1 érv a DSX sorozat mellett

#1: Árnyékolás folytonosság mérése, hibahely keresés Ha egy árnyékolt kábel árnyékolása hibás (szakadt), idegen áthallás lesz az egymás mellett futó linkek között, ami zavarja az átvitelt. Sőt, a külső zavarokra is sokkal érzékenyebb lesz a kábel. Ez a hibajelenség a...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás