Furukawa Electric FITEL ID-L LightFinder fényforrás

Kompakt, egyszerű fényforrás szálazonosításhoz
A Furukawa Electric FITEL ID-L fényforrása az ID-H/R szálazonosító eszközzel együtt használható szálak azonosítására. Egy gombnyomásos kezelésével a használata igen egyszerűvé válik. Könnyedén átkapcsolható a folyamatos (CW), 270Hz, 1kHz és 2 kHz modulált fényforrás állapotok között.
Legfontosabb képességei összefoglalva
Főbb jellemzői

  • rendeléskor választható adó hullámhossz: 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1610nm
  • több mint 60 órás folyamatos üzemelés
  • automatikus kikapcsolás funkció
  • levehető adapter a könnyű tisztíthatóság érdekében
  • 270Hz, 1kHz és 2 kHz modulált jel generálás
  • csatlakozó típusa: SC/PC (opcionálisan FC/PC is rendelhető)
  • adási szint: – 2,5 dBm;  „Boost” adási funkció esetén: + 7,5 dBm
  • mérete: 70 x 22 x 128 mm
  • súlya: 160 gramm (akkumulátorokkal együtt
Alkalmazási példa

Tipikus alkalmazás, amikor egy optikai kábel egy bizonyos száláról szeretnénk eldönteni, azon van-e valamilyen szolgáltatás, vagy éppen sötét szálról beszélünk. Ezt könnyedén megtehetjük egy ID-H/R segítségével. Amennyiben optikai szálat szeretnénk beazonosítani, úgy egy látható fényű hibakereső eszközzel ezt végre tudjuk hajtani. Azonban annak korlátozott teljesítménye miatt az áthidalható távolság limitált. Érdemes tehát egy a távközlésben is használt ember számára láthatatlan hullámhosszúságú fényforrást alkalmazni, melyet szintén könnyedén felismer az ID-H/R szálazonosítónk hullámhosszúságtól függetlenül. Amennyiben egy adott kábelen egyszerre több szálazonosítás is történik, érdemes a fényforrások jeleit valami alapján megkülönböztetni. Ezt a optikai adó által szolgáltatott jel modulálásával (270Hz, 1kHz, 2kHz) tudjuk megtenni, mivel ID-H/R műszerünk meg tudja különböztetni ezeket a modulációkat. Tipikusan egy OTDR is betöltheti a fényforrást szerepét, azonban, ha nem áll rendelkezésre OTDR egy jóval egyszerűbb és költséghatékonyabb fényforrásra lehet szükség. Ennek a célnak tökéletesen megfelel az ID-L fényforrás, melynél szintén alkalmazhatóak az említett modulációk. A szálazonosítás és az aktív/sötétszál keresés az egyik leggyakrabban végzett feladat az optikai technikusok körében. A FITEL ID-H/R ls ID-L kompakt eszközök segítségével ezek a feladatok soha nem voltak ilyen gyorsak és egyszerűek.

Részletes specifikációk
Rendelési információk
AT03H31 Furukawa Electric FITEL ID-L LigthFinder fényforrás
ID-L műszer 1310nm hullámhosszúságú fényforrással
AT03H49 Furukawa Electric FITEL ID-L LigthFinder fényforrás
ID-L műszer 1490nm hullámhosszúságú fényforrással
AT03H55 Furukawa Electric FITEL ID-L LigthFinder fényforrás
ID-L műszer 1550nm hullámhosszúságú fényforrással
AT03H61 Furukawa Electric FITEL ID-L LigthFinder fényforrás
ID-L műszer 1610nm hullámhosszúságú fényforrással
AT03H-001 Furukawa Electric FITEL ID-L LigthFinder szálazonosító műszertáska
AT03H-002 SC csatlakozó adapter
AT03H-002 FC csatlakozó adapter
Kapcsolódó anyagok
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is