EXFO FTB-7300E sorozatú FTTx/PON OTDR modulok

PON optimalizált OTDR mérési megoldás passzív optikai hálózathoz

Az FTTH hálózatok általános mérési követelményeinek megfelelően, illetve az összetett és több optikai osztóval ellátott szakaszok egyedi feladatával találkozik az EXFO új PON/MDU optimalizált FTB-7300E OTDR változata, mely lehetőséget biztosít a számunkra 1310, 1490, 1550 és 1625/1650nm-es hullámhosszakon történő mérésekre. Ezek az OTDR modulok mind az FTB-2, FTB-200 és FTB-500-as platformokban is használhatók.

Alkalmazások

  • FTTx hálózatok tesztelése
  • PON/MDU kihívások optimalizálása
  • Access, azaz hozzáférési hálózati mérések

Prospektus (PDF, angol, 580 KB)


Legfontosabb képességei összefoglalva

Főbb tulajdonságok és előnyök

  • Nagy felbontású színes, érintő képernyős platformokba (FTB-2, FTB-200 és FTB-500) helyezhető és használható
  • Akár 256.000 mintavételezési pont magasabb görbe felbontáshoz
  • 0.8 m esemény holtzóna és 4 m csillapítás holtzóna a hajszálpontos esemény lokalizálásához
  • Nagy port számú optikai osztókon keresztüli mérés 1×64-es vagy akár 1×128-as osztásig PON optimalizálással
  • Akár 39 dB-es dinamika tartomány
  • 1625 nm hullámhosszon történő élő mérő interfész üzemen alatti PON hálózatos mérésekre
  • Gyorsabb telepítés rövidebb kiértékelési idővel
  • Betanulási idő csökkenése a könnyű felhasználású grafikus interfészen
  • EXFO Connect kompatibilitás: automatikus felhő alapú menedzsment; adatok a felhőn keresztül tárolhatók egy dinamikus adatbázisban
  • iOLM kész hardver, ami képessé teszi műszerünket egy átfogó egyetlen gombnyomásos OTDR mérésre, egyértelmű jó/nem jó minősítéssel
PON optimalizálás
A PON optimalizálásra a hálózatba telepített szplitterek nagy csillapítása, és a köztük lévő optikai szakaszok rövidsége miatt van szükség. A korrekt méréshez legalább egy olyan OTDR modulra van szükség, amely kisebb impulzus szélességek esetében is nagyobb kimeneti szinttel, azaz dinamika tartománnyal rendelkezik. Az EXFO PON optimalizált OTDR moduljai rendelkeznek 50ns-os impulzus szélesség kiválasztásának lehetőségével is, továbbá a keskenyebb pulzus ellenére magasabb dinamika tartománnyal, ami lehetővé teszi a szplittereken keresztüli mérést. Továbbá 10µs-on és 20µs-on mért maximális dinamika tartománya alkalmassá teszi hosszabb trönk szakaszok mérésére is, de ezzel szemben az igen kicsiny, mindössze 0,8m-es esemény, és 4m-es csillapítás holtzónája hozzáférési szakaszok vizsgálatára is alkalmassá teszi. 1625nm-es szűrt OTDR portja az üzem közbeni élő szálas mérésekre alkalmas, mivel beépített sávszűrője az 1550 és 1310 nm-es jeleket levágja. Tesztek alapján az 1625nm-es mérés nem zavarja még az 1550nm-es analóg modulált jelet sem, így a mérés ez által szolgáltatás megszakadást sem okoz. A mérésekhez a tapasztalat szerint n x 100m-es előtét szál használata javasolt többek között az általában közeli drop kábel csatlakozója miatt.
Könnyű felhasználó barát kezelés
iOLM mérésre képes hardver
Az új intelligens optikai link feltérképező (iOLM) alkalmazás egy teljes körű, precíz karakterizálási megoldás, melynek elvégzéséhez mindössze a mérési hullámhosszak megadására és a START gomb megnyomására van szükség, ami egyedülálló az OTDR műszerek piacán!
Nagyszerű kijelző olvashatóság terepi munkákhoz
Installálóknak és üzemeltetőknek majdnem minden esetben kültéri, azaz terepi méréseket kell végezni. Transzflektív érintésre érzékeny kijelző kontraszt állítással, ha szükséges az erős napfény vagy a késői szürkület miatti nehezebb olvashatóság elkerülése miatt.
Univerzális OTDR kompatibilitás
Az univerzális Bellcore formátum (.sor, Telcordia SR-4731) segítségével a szoftver hozzáférést biztosít változatos OTDR műszergyártók görbéinek megtekintéséhez. Emiatt használni lehet az FTB-2, az FTB-200 vagy az FTB-500 platformokban és hivatkozhatunk az előzőleg archivált OTDR fájlokra.
Gyors adatkövetési- és utókezelési folyamat
Az opcionális FastReporter2 szoftver csomag biztosít az utókezelési folyamatot, hogy egy testre szabott és tökéletes eszközzel és annak minden funkcionalitásával, amire szükségünk lehet, kezeljük a mérési és riportozási kihívásokat bármilyen alkalmazásról is legyen szó. Off-line analízisre készült a terepen kiértékelt adatokat használva kínál a FastReporter2 egy valóban intuitív grafikus felhasználói felületet, ami nagyban hozzájárul és segít a termelékenység fokozásához.
Részletes specifikációk
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Model FTB-7300E a
Wavelength (nm) b 1310 ± 20/1490 ± 15/1550 ± 20/1625 ± 10/1650 ± 7
Dynamic range at 20 μs (dB) c 39/38/37/39d/37
Event dead zone (m) e 0.8
Attenuation dead zone (m) e 4/4.5/4.5/4.5/4.5
Distance range (km) 1.25, 2.5, 5, 10, 20, 40, 80, 160, 260, 400
Pulse width (ns) 5, 10, 30, 50, 100, 275, 500, 1000, 2500, 10 000, 20 000
Linearity (dB/dB) b ± 0.03
Loss threshold (dB) 0.01
Loss resolution (dB) 0.001
Sampling resolution (m) 0.04 to 5
Sampling points Up to 256 000
Distance uncertainty (m) f ± (0.75 + 0.001 % x distance + sampling resolution)
Measurement time User-defined (60 min. maximum)
Typical real-time refresh (Hz) 4
Stable source output power (dBm) g –2.5
Reflectance (dB) b ± 2

Notes
a. SM Live port built in filter’s bandpass 1625 nm ± 15 nm/1650 nm ± 7 nm.
b. Typical.
c. Typical dynamic range with a three-minute averaging at SNR = 1.
d. Non-SM Live 1625 nm dynamic range is 37 dB.
e. Typical dead zone of singlemode modules for reflectance below –45 dB, using a 5 ns pulse.
f. Does not include uncertainty due to fiber index.
g. Typical output power value at 1550 nm.

GENERAL SPECIFICATIONS
Size (H x W x D) 97 mm x 25 mm x 260 mm
Weight 0.55 kg
Temperature operating 0 °C to 50 °C
storage: –40 °C to 70 °C
Relative humidity 0 % to 95 % non-condensing

 

Rendelési információk
FTB-7300E-000-04B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
Szűrt 1625 nm, 39 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.
FTB-7300E-023B-04B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
1310/1550 nm, 39/37 dB (9/125 µm) és szűrt 1625 nm 39 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.
FTB-7300E-023B-08B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
1310/1550 nm, 39/37 dB (9/125 µm) és szűrt 1650 nm 37 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.
FTB-7300E-023B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
1310/1550 nm, 39/37 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.
FTB-7300E-034B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
1550/1625 nm, 37/37 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.
FTB-7300E-234B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
1310/1550/1625 nm, 39/37/37 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.
FTB-7300E-236B EXFO FTB-7300E PON optimalizált SM OTDR modul
1310/1490/1550 nm, 39/38/37 dB (9/125 µm) OTDR modul, ToolBox alkalmazás szoftver CD, használati utasítás és kalibrációs igazolás.

Kapcsolódó szakmai cikkek

Lássunk tisztán!

Lássunk tisztán!

Az optikai hálózatokat egyre nagyobb sávszélességek átvitelére tervezzük, azonban ezzel fordított arányban áll a linkek maximális csillapítása. Bár a szabványok meglehetősen konzervatívan írják elő ezeket a maximális csillapítás értékeket, a mai korszerű hálózatoknál...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás