Fluke Networks Fiber OneShot™ Pro monomódusú optikai hibakereső

Hibakeresés monomódusú optikai szálakon 5 másodperc alatt, akár 23km-ig

A Fluke Networks Fiber OneShot™ Pro műszere kitölti az űrt a legegyszerűbb látható fényű hibakeresők és a drága, bonyolult OTDR műszerek között. Kevesebb, mint 5 másodperc alatt elemzi a monomódusú szálat akár 23 km-ig, megállapítja a szálhajlítások, szennyezett csatlakozók és szakadások pontos helyét.

 

  • egyszerű használat, mely nem igényel szaktudást
  • max. 23 km optikai szál ellenőrzése másodpercek alatt
  • kicsi, könnyű, hordozható

Prospektus (PDF, magyar, 500 KB)


 

„Egy kvázi OTDR egy jóval alacsonyabb árkategóriában. Gyorsan és hatékonyan megtalálhatók vele az optikai kábel szakadások, nagy csillapítások és reflexiós események.”

Cziráky Zoltán

ügyvezető igazgató, EQUICOM Méréstechnikai Kft.

További ügyfél vélemények

Legfontosabb képességei összefoglalva
  • egygombos tesztelés – nem igényel előzetes konfigurációt
  • kevesebb, mint 5 másodperces mérési idő
  • 99 mérési eredmény tárolása a belső memóriában
  • több esemény (9) azonosítása az optikai szakaszon
  • felhasználó által konfigurálható reflexiós csillapítás küszöbérték
  • magas csillapítású események és szálszakadások helyének detektálása
  • bithiba romlást okozó nagy reflexiójú események detektálása
  • aktív szál detektálása (1250…1625 nm között)
  • különféle csomagok – optikai teljesítmény mérők, fényforrások, stb.
Összehasonlítás
VFL (látható fényű hibakereső) Fiber OneShot Pro
OTDR
Nagy csillapítások vizuális megjelenítése igen
Egy gombos működés igen igen
Nagy hatótávolság igen igen
Élőszál detektálás igen igen
Távolság numerikus kijelzése igen igen
Reflexiós csillapítás numerikus kijelzése igen igen
Grafikus kijelző és szál-görbék igen
Szál-görbe analízis igen
Optikai teljesítménymérő opció igen
Adatok tárolása igen
Adatok áttöltése PC-re igen
Árkategória alacsony közepes magas
Részletes specifikációk
Dimensions 17.5 cm H
7.8 cm W
3.8 cm D
0.35 kg weight including batteries
Operating temperature with the battery 0ºC to 50ºC
Non-operating temperature -20ºC to 60ºC
Operating relative humidity
(without condensation)
95% (10ºC to 35ºC)
75% (35ºC to 40ºC)
uncontrolled < 10ºC
Vibration Random, 5 Hz to 500 Hz, MIL-PRF- 28800F CLASS 2
Shock 1-metre drop test
Altitude 9,842 feet/3000 metres
EMC EN 61326-1:2004
Battery type 2 AA alkaline batteries (no battery charger)
Battery life More than 1500 tests (typical)
Laser safety Class 1 CDRH
Complies to EN 60825-2
LCD type Backlit black and white (segments)
Index of refraction range 1.45 to 1.5 (factory default is 1.468)
Auto turnoff Automatically turns off after 5 minutes if no keys are pressed.
Backlight turns off first.
Factory calibration interval None
Output wavelengths 1550 nm ± 20 nm at 25ºC
Laser classification Class 1 CDRH Complies to EN 60825-2
Maximum distance 75,459 feet or more than 23,000 metres
Maximum number of incidents shown 9
Distance accuracy ± (1 m + 1% x length) for reflective incidents
± (3 m + 1% x length) for non-reflective incidents2
Testing speed 5 seconds typical testing time
Connector Removable/cleanable SC adapter, UPC polish
Fiber types tested 9/125 μm singlemode
Detection of reflective incidents3 -45 dB default threshold (user-selectable: -24 dB to -62 dB in 1 dB increments)
Maximum reflectance measurement -24 dB
Detection of loss incidents4 1.5 dB default threshold
Bulkhead quality If no fiber is attached or if the connector is dirty, the troubleshooter displays 0 m or 0 ft.
Live fiber detection Detects optical signals from 1250 nm to 1625 nm and shows ACTIVE LINE if a signal is there.
Looks for a signal every 3 seconds after the first detection. +7 dB maximum input power.

 

Rendelési információk
FOS-S Fluke Networks Fiber OneShot™ Pro Monomódusú optikai hibakereső
Fiber OneShot™ Pro, SC adapter, használati útmutató, alkáli elemek
FOS-100-S Fluke Networks Fiber OneShot™ Pro Monomódusú optikai hibakereső Kit
Fiber OneShot™ Pro, SC adapter, SC/UPC-SC/UPC patch kábel, hordtáska és vállszíj, használati útmutató, alkáli elemek
FOS-100-S-VFL Fluke Networks Fiber OneShot™ Pro Kit VFL-el
Fiber OneShot™ Pro, SC adapter, VisiFault látható fényű hibakereső, SC/UPC-SC/UPC patch kábel, hordtáska és vállszíj, használati útmutató, alkáli elemek
FOS-SFP-PM Fluke Networks Fiber OneShot™ Pro Kit SimpliFiber Pro teljesítménymérővel
Fiber OneShot™ Pro, SC adapter, SimpliFiber Pro optikai teljesítménymérő, SC/UPC-SC/UPC patch kábel, hordtáska és vállszíj, használati útmutató, alkáli elemek
Kapcsolódó anyagok

Prospektusok, adatlapok

Fluke Networks Fiber OneShot Pro prospektus (PDF, magyar, 500 KB)

Kapcsolódó szakmai cikkek

Cat 8-ról csak fanatikusoknak

Cat 8-ról csak fanatikusoknak

A Category 8 kábelezési szabvány 2016-os megjelenése mérföldkő az adatközponti infrastruktúrák fejlődése terén. Az, hogy a sodrott érpáros kábelezési rendszerek képesek a 25 vagy akár a 40Gbps sebesség átvitelére, új fejezeteket nyit az adatközponti technológiákban....

bővebben
10+1 érv a DSX sorozat mellett

10+1 érv a DSX sorozat mellett

#1: Árnyékolás folytonosság mérése, hibahely keresés Ha egy árnyékolt kábel árnyékolása hibás (szakadt), idegen áthallás lesz az egymás mellett futó linkek között, ami zavarja az átvitelt. Sőt, a külső zavarokra is sokkal érzékenyebb lesz a kábel. Ez a hibajelenség a...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is