EXFO EX1 Ethernet teszter

A szélessávú bekapcsolások nélkülözhetetlen eszköze
Az EXFO EX1 az iparág első olyan kézi tesztere, amely képes sávszélességet mérni akár vonali gigabites sebességgel, valamint a lakossági és üzleti előfizetések monitorozására (QoE).

  • Jól skálázható és nyitott platformra épül, ezért megvalósítható vele bármilyen L3–L7 teszt és könnyen követni tudja a felhasználói hálózat fejlődését
  • Szolgáltatói igényekre tervezett hardver, amely az alapja a pontos és megismételhető méréseknek
  • Támogatja az Ookla® által kifejlesztett Speedtest® méréseket
  • Gyors segítséget nyújt a folyamatos felügyelethez és hibaelhárításhoz
Legfontosabb képességei összefoglalva

Gigabit, GPON és Wi-Fi teszter

  • Nagy teljesítményű FPGA, a megismételhető és pontos mérésekhez
  • Késleltetés, fel- és letöltési sávszélesség mérése
  • Speedtest® by Ookla® mérési képesség
  • Több mint húsz Ookla® szerver érhető el Magyarországon
  • Ookla szerver információk megjelenítése, kliens WAN IP cím kijelzése
  • GPON ONT emuláció
  • Robusztus kialakítás
  • Android™ és iOS mobil applikáció a beállításhoz, vezérléshez, jegyzőkönyvezéshez
  • RJ45 és SFP port
  • Li-ion elemes működés
  • Automatikus firmware frissítés
  • A Bluetooth® LE (low energy) technológiának köszönhetően terepi környezetben is stabil csatlakozás akár 30 m-ig
  • Beállítható mérési határértékek
  • Automatikus jegyzőkönyv készítés (PDF, CSV), melyet e-mailben vagy az EXFO Connect felhő szolgáltatáson keresztül könnyedén megoszthatunk
Wi-Fi képességek
  • Speedtest® by Ookla® mérési képesség Wi-Fi-n keresztül
  • 802.11ac/a/b/g/n támogatás
  • Wi-Fi csatorna analízis
  • Szűrés jelerősség alapján
  • Csatorna statisztikák: BSSID, gyártó, csatorna száma, frekvencia és RSSI
  • 2,4 és 5 GHz támogatás
Részletes specifikációk
GENERAL SPECIFICATIONS 
Size (H x W x D) 125 mm x 75 mm x 45 mm
Weight 0.45 kg
Temperature
Operating
Storage
With battery (short term < 1 month)
0 °C to 40 °C
0 °C to 40 °C
Relative humidity range ≤ 93 %, non-condensing
INTERFACES
Electrical RJ45 test port 10/100/1000 Mbit/s
Optical SFP test port Optical 1GE SFP
USB port USB 3.0 Type-C port
Bluetooth and WiFi Bluetooth v4.2 and WiFi 802.11 ac/a/b/g/n
Processor ARM Dual Cortex-A53 ARMv8 1.0 GHz
Memory 1 GB
Storage 8 GB
GPON ONT EMULATIONa
ONU/ONT emulation Removable EXFO-certified SFP GPON ONT transceiver and third-party SFP GPON ONT transceivers
Interface SC/APC
Standard G.984.2 GPON-compliant
G.988 OMCI-compliant
Test metrics OLT optical TX power, ONT optical RX power, ODN loss, PON activation state, PON ID, ODN class, ONU ID, IP connectivityb and Speedtestb
GPON information OLT vendor ID, OLT version
Modifiable transceiver information ONU serial number, ONU password, ONT SW version, equipment ID
BATTERY/POWER SUPPLY
Type Rechargeable Li-ion smart battery
Battery autonomy One full day of customer visits (i.e. average of 10 residential broadband customer visits)
Charging time 3.5 h using supplied wall charger
AC/DC adapter/charger Input: 100 – 240 Vac; 50/60 Hz; 1.0 A max, output: 5 V; 2.4 A
SMART DEVICE REQUIREMENTS
Smart device supported Android OS
OS version Android 6.0 Marshmallow and higher
Bluetooth support Bluetooth low energy technology (version 4.0 and higher) b

 

1GE TESTING CAPABILITIES
Speedtest by Ookla Latency
Download speed
Upload speed
Server information
Client WAN IP
Automatic/manual server selection
Pass/fail verdict based on thresholds
Configurable job information
PDF/CSV automatically generated reports
VERIFIER CAPABILITY
Turn-up tests Y.1564 SAM
IPerf
Layer 3 – Layer 7 active tests Ping/traceroute
One-way IP performance
Two-way active measurement protocol (TWAMP)
TCP/UDP echo
TCP/UDP bandwidth measurements
SIP VoIP signaling and media performance
IPTV assurance
Web quality and infrastructure
Full suite of more than 140 performance tests available

Note:

a. Requires EXFO-certified SFP GPON ONT transceiver.

b. IP connectivity and Speedtest may require custom development. Please contact your local representative for more information.

Kapcsolódó anyagok

Kapcsolódó termékek
EXFO BV-3100 Centralizált Turn-Up Verifier
Több funkciós szolgáltatást biztosító hitelesítő eszköz

EXFO BV-10 Demarkációs végberendezés
Költséghatékony Ethernet teljesítmény monitorozó eszköz

Kapcsolódó szakmai cikkek

OneTouch™ AT hálózati asszisztens akció!

OneTouch™ AT hálózati asszisztens akció!

Kihagyhatatlan lehetőség IT hálózat telepítőknek és üzemeltetőknek. Mostantól jelentős kedvezménnyel rendelhető OneTouch G2 és OneTouch 10G hálózati asszisztens vezetékes és vezeték nélküli hálózat és szolgáltatás telepítéséhez, üzemeltetéséhez, valamint...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás