Fluke Networks CertiFiber® Pro optikai csillapításmérő szett

A villámgyors mono- és/vagy multimódusú optikai hálózatminősítéshez

A Fluke Networks CertiFiber® Pro optikai csillapításmérő szett rendkívüli módon meggyorsítja az optikai összeköttetések mérését és minősítését. Mindössze 3 másodperc alatt képes két optikai szál két hullámhosszas mérésére. A Taptive™ felhasználói felület leegyszerűsíti a beállításokat, mentesít a véletlen hibáktól, és animált segítséget nyújt a referencia felvétel helyes elvégzéséhez. Mono- és multimódusú, vagy akár négy hullámhosszas kivitelben is létezik, multimódusú interfésze természetesen Encircled Flux kompatibilis.

A Versiv™ család tagjaként tovább bővíthető OTDR mérési képességekkel, így mind a Tier1 (Basic), mind a Tier2 (Extended) optikai mérések egy platformon belül elvégezhetőek. A platform OneTouch™ AT moduljai segítségével vezetékes és vezeték nélküli hálózat analízisre, továbbá end-to-end Ethernet performancia mérésekre is képessé tehető, valamint DSX-5000 modulokkal rézhálózat minősítésre is alkalmas.

„Ezzel a műszerrel nem lehet elhibázni az optikai méréseket. Ráadásul villámgyors.”

Cziráky Zoltán

ügyvezető igazgató, EQUICOM Méréstechnikai Kft.

Legfontosabb képességei összefoglalva
  • Versiv™ moduláris platform, ami támogatja a réz és optikai hálózat minősítését, OTDR méréseket és a LAN/WLAN analízist
  • A ProjX™ feladatkezelő rendszerrel meggyőződhetünk az elvégzendő mérések darabszámáról, eredményéről, javítási listáról, akár 100 párhuzamos projekt aktuális állapotáról
  • Taptive™ kezelő felület leegyszerűsíti a beállításokat, kizárja a hibázás lehetőségét, gyorsítja a kiértékelést és a hibaelhárítási időt
  • A mérési eredmények kiértékelése és dokumentálása a LinkWare™ professzionális menedzsment szoftver segítségével
  • Egyetlen jegyzőkönyvben a Tier1 (Basic), és a Tier2 (Extended) optikai mérések, valamint az optikai linkek csatlakozóinak felületi fotója (kiegészítve az OptiFiber™ Pro OTDR modullal valamint az USB video probe kamerával)
  • ANSI/TIA-526-14-B és ISO/IEC 61280-4-1 szabványok által megkövetelt Encircled Flux optikai becsatolási szabványnak megfelelő multimódusú optikai interfészek
  • Három másodperces Autotest mérés: optikai csillapítás mérés két szálon, két hullámhosszon, továbbá szálhosszmérés és maximális optikai csillapítás limit kalkuláció.
  • Beépített látható fényű hibakereső (VFL) a folytonosság/polaritás ellenőrzéséhez és alapvető hibák feltárásához
  • Automatikus PASS/FAIL kiértékelés az iparági szabványoknak, vagy felhasználó által konfigurált limiteknek megfelelően
  • Cserélhető optikai teljesítménymérő adapter (ST, LC, FC és SC) a legpontosabb 1-jumperes referencia felvételhez.
Részletes mérési eredmények
Egyetlen képernyőn jelenik meg a 2db mért optikai szál hossza és beiktatásos csillapítás értéke. A képernyő alján a szál típusa és a beállított szabvány is megjelenik, amely alapján a PASS/FAIL kiértékelést, azaz a szál minősítést a műszer elvégezte. A grafikus kijelző segít a szálak azonosításában. Az adott szál mérési eredményét megérintve megjelennek annak részletei is (mindkét mért hullámhosszon).

 

Referencia beállítás
Egy helyes méréshez elengedhetetlen a helyes referencia felvétel. A műszer a mérési szabványnak megfelelően beállított referencia felvételi metóduson végigvezeti a felhasználót, ezzel az animált kis varázslóval elkerülhető a helytelen mérés.
Részletes specifikációk
Power Meter Specifications
Input Connector Interchangeable connector adapter (LC standard, SC, ST and FC optional)
Detector Type InGaAs
Wavelengths 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm
Power Measurement Range 0 dBm to -65 dBm (850 nm) 0 dBm to -70 dBm (all other wavelengths)
Power Measurement Uncertainty1,2 < +/- 5% +/- 32 pW
Measurement Linearity3 < ± 0.1 dB
Re-calibration Period 1 year
1. +/- 100 pW at 850 nm
2. Under the following conditions: Power level 100 μW (-10 dBm), continuous wave (CW) for absolute power at 850 nm and 1310 nm. Divergent beam, NA = 0.20 for 50/125 μm and NA = 0.14 for 9/125 μm. Ambient temperature 23° ± 1°C. SC/UPC connector with ceramic ferrule. After a 5 minute warm-up. Traceable to NIST.
3. -3 dBm to -55 dBm at 850 nm and 1310 nm. Ambient temperature 23° ± 1°C. After a 5 minute warm-up.
Loss/Length Specifications
Specification CertiFiber Pro Multimode Modules CertiFiber Pro Singlemode Modules
Testing Speeds (excludes referencing times) Smart Remote mode: < 3 seconds (2 wavelengths, one direction, auto wavelength detection)
Far End Source mode: ≤ 2 seconds (2 wavelengths, one direction auto wavelength detection)
Loopback mode: ≤ 2 seconds (2 wavelengths, one direction auto wavelength detection)
Input/Output Connectors Interchangeable connector adapter (LC standard, SC, ST and FC optional)
Launch Condition1,2 Encircled Flux compliant to TIA-526-14-B, ISO/IEC 14763-3 and IEC 61280-4-1
Fiber Types Tested 50/125 µm or 62.5/125 µm singlemode
Source Type and Wavelengths LED source 850 nm ± 30 nm 1300 nm ± 20 nm Fabry-Perot laser diode 1310 nm ± 20 nm 1550 nm ± 30 nm
Maximum Length Measurement 12 km 130 km
Length Measurement Accuracy ± 1.5 m plus ± 1 % of length ± 1.5 m plus ± 1 % of length
Output Power (Nominal) ≥ -24 dBm with EF-TRC ≥ -4 dBm
Output Power Stability3 ± 0.05 dB over 8 hours ± 0.03 dB over 15 minutes ± 0.1 dB over 8 hours ± 0.08 dB over 15 minutes
1. At the output of the EF-TRC
2. Variations between EF measurement equipment may occur but EF compliance can be expected with a 95% confidence factor
3. Relative to power level after 15 minute warm up – at constant temperature
Loss/Length Specifications (continued)
Source Wavelengths 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1550 nm
Power Measurement Range 0 dBm to -65 dBm (850 nm) 0 dBm to -70 dBm (all other wavelengths)
Power Measurement Uncertainty1, 2 < +/- 5% +/- 32 pW
Measurement Linearity3 < ± 0.1 dB
Re-calibration Period 1 year
1. +/- 100 pW at 850 nm
2. Under the following conditions: Power level 100 μW (-10 dBm), continuous wave (CW) for absolute power at 850 nm and 1310 nm. Divergent beam, NA = 0.20 for 50/125 μm and NA = 0.14 for 9/125 μm. Ambient temperature 23° ± 1°C. SC/UPC connector with ceramic ferrule. After a 5 minute warm-up. Traceable to NIST.
3. -3 dBm to -55 dBm at 850 nm and 1310 nm. Ambient temperature 23° ± 1°C. After a 5-minute warm-up.
Selected Specifications
Visual Fault Locator (VFL)
Title Requirement
Output Power >-5 dBm
<0 dBm
SMF-28 singlemode fiber
Continuous wave
SC/UPC connector
Operating Wavelength 650 nm nominal
Output Modes Continuous wave
Pulsed mode (2 Hz to 3 Hz blink frequency)
Connector Adapter 2.5 mm universal
Laser Safety Class II CDRH
Over operating temperature range
Environmental Specifications
Title Requirement
Operating Temperature -18° C to 45° C
Storage Temperature -30° C to +60° C
Operating Relative Humidity

% RH without condensation

0 % to 90 %, 0° C to 35° C
0 % to 70 %, 35° C to 45° C
Vibration Random, 2 g, 5 Hz-500 Hz
Shock 1 m drop test with and without module and adapters
Safety CSA C22.2 No. 1010.1: 1992
EN 61010-1 1st Edition + Amendments 1, 2
Pollution Degree 2
Altitude Operating: 4000 m; storage: 12000 m
EMC EN 61326–1

 

Rendelési információk
CFP2-100-M INTL
Fluke Networks CertiFiber® Pro Multimódusú optikai csillapításmérő szett
Versiv™ fő és remote egységek, 2db CertiFiber® Pro multimódusú optikai modul, SC/LC EF-kompatibilis 50um-es MM test reference cord kit, 2db SC/SC adapter, 2db hordszíj, 2db vállszíj, hordtáska, USB kábel, LinkWare™ szoftver, használati útmutató, 2db AC adapter/töltő.
CFP2-100-S INTL
Fluke Networks CertiFiber® Pro Monomódusú optikai csillapításmérő szett
Versiv™ fő és remote egységek, 2db CertiFiber® Pro monomódusú optikai modul, SC/LC SM test reference cord kit, 2db LC/LC adapter, 2db hordszíj, 2db vállszíj, hordtáska, USB kábel, LinkWare™ szoftver, használati útmutató, 2db AC adapter/töltő.
CFP2-100-Q INTL
Fluke Networks CertiFiber® Pro Mono/Multimódusú optikai csillapításmérő szett
Versiv™ fő és remote egységek, 2db CertiFiber® Pro mono/multimódusú optikai modul, SC/LC EF-kompatibilis 50um-es MM test reference cord kit, SC/LC SM test reference cord kit, 2db LC/LC adapter, 2db hordszíj, 2db vállszíj, hordtáska, USB kábel, LinkWare™ szoftver, használati útmutató, 2db AC adapter/töltő.
CFP-MM-ADD Fluke Networks CertiFiber® Pro Multimódusú optikai csillapításmérő modul pár
2db CertiFiber® Pro multimódusú optikai modul, SC/LC EF-kompatibilis 50um-es MM test reference cord kit, 2db SC/SC adapter, hordtáska, használati útmutató.
CFP-SM-ADD Fluke Networks CertiFiber® Pro Monomódusú optikai csillapításmérő modul pár
2db CertiFiber® Pro monomódusú optikai modul, SC/LC SM test reference cord kit, 2db LC/LC adapter, hordtáska, használati útmutató.
CFP-Q-ADD Fluke Networks CertiFiber® Pro Multi/Monomódusú optikai csillapításmérő modul pár
2db CertiFiber® Pro mono/multimódusú optikai modul, SC/LC SM és MM test reference cord kit, 2db LC/LC adapter, hordtáska, használati útmutató
 Opciók, kiegészítők 
NFA-LC-SINGLE Fluke Networks LC teljesítménymérő adapter
NFA-ST-SINGLE Fluke Networks ST teljesítménymérő adapter
NFA-SC-SINGLE Fluke Networks SC teljesítménymérő adapter
NFA-FC-SINGLE Fluke Networks FC teljesítménymérő adapter
NFC-KIT-Case Fluke Networks Optikai tisztító Kit
Tisztító kocka, 10db tisztító kártya, oldószeres tisztító toll, 2,5mm-es és 1,25mm-es toldó tisztító pálca, hordtáska

Bővebb információ

NFC-KIT-Case-E Fluke Networks One-Click optikai tisztító Kit
OneClick 1,25mm tisztító, OneClick 2,5mm-es tisztító, OneClick MPO tisztító, tisztító kocka, oldószeres tisztító toll, hordtáska

Bővebb információ

NFC-KIT-Box Fluke Networks isztító kit utántöltő
Tisztító kocka, 5db tisztító kártya, oldószeres tisztító toll, 2,5mm-es toldó tisztító pálca

Bővebb információ

 

Kapcsolódó anyagok

Fluke Networks CertiFiber Pro adatlap (PDF, angol, 3 MB)

Fluke Networks LinkWare™ Live kábelteszt menedzsment szolgáltatás
Réz- és optikai mérési eredmények feltöltése, összegyűjtése, és kezelése akár okos eszközökről is

Fluke Networks LinkWare™ kábelteszt menedzser szoftver
Bármilyen Fluke Networks réz és optikai kábelteszter mérési eredményeinek rendszerezése, jegyzőkönyvezése, és ezek nyomtatása

Kapcsolódó szakmai cikkek

Cat 8-ról csak fanatikusoknak

Cat 8-ról csak fanatikusoknak

A Category 8 kábelezési szabvány 2016-os megjelenése mérföldkő az adatközponti infrastruktúrák fejlődése terén. Az, hogy a sodrott érpáros kábelezési rendszerek képesek a 25 vagy akár a 40Gbps sebesség átvitelére, új fejezeteket nyit az adatközponti technológiákban....

bővebben
10+1 érv a DSX sorozat mellett

10+1 érv a DSX sorozat mellett

#1: Árnyékolás folytonosság mérése, hibahely keresés Ha egy árnyékolt kábel árnyékolása hibás (szakadt), idegen áthallás lesz az egymás mellett futó linkek között, ami zavarja az átvitelt. Sőt, a külső zavarokra is sokkal érzékenyebb lesz a kábel. Ez a hibajelenség a...

bővebben
Ha hasznosnak találod az oldalt, oszd meg másokkal is

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A weboldalunkon HTTP-sütiket használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. Az „Elfogadás” gombra történő kattintással a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás